Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cum spune si titlul "Politia Rutiera Romana" corecta: Politia ->pe interzis.. mie unul mi-ar fi luat permisul sau cinestie ce amenda imi luam pentru treaba asta insa pe ei .. nu-i intreaba nimeni de sanatate..sunt liberi a incalca orice regula.. : Evil or Very Mad Ce parere aveti !?







Ultima modificare facuta de blackdevil la Joi 18 Dec, 2008 12:58 am
Skip ads

  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am fost atentionat cu privire la mesaj ca ar mai exista unul asemanator .. insa eu cand am cautat nu am gasit, daca este postat aiurea va rog sa il mutati si imi cer scuze pentru greseala daca chiar am gresit ,multumesc
  • ullise

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
tu nu ai numar care incepe cu "MAI" si de aia nu poti Razz
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
asta asa e. // firar mama lor sa fie
Skip ads

  • micul hombre

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
se mai intampla!
am incasat o amenda acum vreo doi ani ca am mers pe interzis:
-o strada cu sens unic in Ploiesti, am intrat pe ea in sensul corect, pe la jumatatea ei am intrat in incinta unei firme iar la iesire am iesit pe sens interzis si in capatul strazi ghici cine: o simpatica politista!
care nu a stat la povesti si pac-pac amenda!
desi inaintea mea trecusera mai multe masini printre care si una de politie, fara lumini fara sirena... or fi luat si ei amenda?
am vazut ca in spatele meu se adunasera 2-3 masini la amenda Smile Smile Smile
deci era o strada "bantuita" sau buna de pescuit soferi... ca mine
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu propun o petitie....sa se creeze un organ superior ierarhic, format din fiecare sofer din romania, ca in momentul in care un militzian incalca orice regula...de conduita,de circulatie...etc sa fie amendat....asta ca urmare a propunerii cum ca fiecare militzian va fi obligat sa se legitimeze,in momentul in care si el iti cere tie acest lucru...sunt destui de genul asta care nu stiu nici cu buletunul in fata cum se numesc...."buna seara, sunt adjutant X, tu intrebi,X si mai cum, el iti spune,X si atat,va rog sa-mi prezentati actele la control,dar cu ce am dresit dl adjutant X si atat....bla bla...
  • cornel2cornel

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2009

  • Mesaj Privat
http://www.telem.ro/ - politisti somnorosi in timpul serviciului Este si inregistrarea video a stirii acolo
Ce ma intriga cel mai tare este ca reporterul a fost amendat cu 240 lei ca nu tinea ambele maini pe volan cand conducea Shocked
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Acum 2 ani, iarna, intro noapte, testam un detector de radar pe Kisseleff. Era radar chiar in capat, la Victoriei. Si am trecut de vreo 5 ori pe langa ei ca sa testez distanta de la care sesizeaza radarul (ma intorceam pe Ion Mihalache si intram pe Kisseleff de mai departe). Mai eram cu un prieten si tot pierzand noi timpul asa, a intervenit o discutie in privinta amenzii privind centura de siguranta (cine plateste pt pasagerul din dreapta). Si a 5-a oara am oprit langa Solenza de politie sa ii intreb pe politisti. Unul din ei era afara cu un "client" mai vitezoman, completa de zor procesul verbal, asa ca m-am dus la masina si i-am batut in geam celui dinauntru. Omu' (un tip la vreo 28 de ani, iar cel de afara era cam la 35 de ani), cam somnoros, a deschis usa cu o expresie vadit nemultumita ca il deranjez si m-a intrebat ce doresc (mentionez ca a fost politicos pe tot parcursul discutiei). Inainte sa apuc sa ii spun care e "durerea" mea, am crezut ca ma ia cu ameteli... Usita torpedoului era lasata si pe ea erau 2 pahare de plastic cu vin fiert. Duhnea in masina aia ca intro distilerie. Nu imi explic cum putea el sa stea inauntru cu usile si geamurile inchise... M-am dat un pas mai in spate ca sa evit damful si am expus situatia. Omul mi-a lamurit problema si mi-a sugerat sa imi cumpar un Monitorul Oficial ca gasesc acolo tot.
Ideea de baza era ca oamenii beau in timpul serviciului, in masina de servici, masina in care putea a alcool in ultimul hal si intre 2 paharele mai opreau pe cate unu sa il amendeze pt viteza Laughing
Cel mai penibil ar fi fost sa opreasca lumea pt testarea alcoolului Laughing
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
in romania asta .. totul este posibil.nu ma mai mira nimic// toti sunt de kkt
  • caliche

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
...cam da totul e de kkt..eu am primit amenda ca vb la telefon in fata scari pe avari:)) nu ai cu cine niste tarani:)
  • clauditu2002

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
in cazul asta, eu nu as fi semnat procesul
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR