Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cristian, daca vrei sa vezi o Tigra adusa din Italia, care are 160K km reali, si pe care i-am cumparat-o fiului meu in toamna anului trecut, lasa-mi telefonul tau pe PM, eu te sun, stabilim o intalnire si i-ti dau tete-a-tete toate lamuririle de care ai nevoie, referitoare la performante, piese schimb, fiabilitate si tot ce vrei sa mai aflii despre aceasta marca. Am capatat suficienta experienta in cele cateva luni in care am umblat sa-i gasesc masina asta.
Skip ads

  • cristian_pitesti

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut ciuby,

poate ca ai dreptate , insa marea prob este faza cu vopsirea ,totalaaaa,eu nu am auzit de o tigra sa fie revopsita total numai daca a avut prob grave , etc, si tinand cont si de anul de fabricatie destul de bun ...., si tinuta la garaj ..., se bat cap in cap .
prea multe puse pe ea , dar recunosc , arata bine, insa...dubios.
cine o stie poate comenta,

pt nickm, ma poti contacta pe mss, am lasat id
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Stiu masina (din poze, desigur) dinainte sa fie vopsita. Am totusi impresia ca nu a fost vopsita total, dar daca a fost, stai linistit, nu era lovita.

Oricum, pe tine ar trebui sa te intereseze faptul ca n-are rugina. Daca a fost vopsita bine, e ideal... A mea, de exemplu, are vopseaua originala si, desi e in stare foarte buna, parca ar mai merge revopsita capota (pietricelele sunt f multe - stim cu totii asta), eventual aripile fata (langa faruri, la Tigra in general, se cojeste putin vopseaua in timp - doar pe muchie, sa nu iti inchipui ca e ceva deranjant sau care se vede foarte tare).

Trebuie sa acceptam faptul ca e totusi o masina de 12 ani. Nu poate fi perfecta.
  • cristian_pitesti

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
pt ciuby

daca vb de tigra neagra , nu este din 99, adica10 ani ? Shocked
Skip ads

  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Asa, si crezi ca aia 2 ani in plus sau in minus mai conteaza la o masina de varsta asta? Smile Eu vorbeam la general...


Da, cand iti iei o masina veche de 1-2 ani, normal ca te uiti la fiecare luna trecuta, dar cand iei una de 10+...
  • cristian_pitesti

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sa stii ca ,,, conteaza , pt ca sunt unele modele care nu au ce au altele, vb acum de scara evolutionista , etc , bla bla ,
concret sunt multe care difera , insa nu neg ca una din an mai nou poate arata decat una dintr un an mai vechi ,
noi vb de aceea tigra neagra, daca stii ceva despre ea , te astept aici , nu crezi ca putem vb pe mss , mai mult , id meu il poti gasi .
o zi buna
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Si cam ce dotari crezi ca au tigrele mai noi si nu au cele mai vechi?
Anul in care au fost introduse unele modificari oarecum esentiale (mai mult sau mai putin) a fost 1997. De atunci, nu stiu sa fie ceva diferit la masinile din 1999, de exemplu, fata de celelalte. Ti-am spus ce stiu de Tigra neagra, dar vezi ca e din Moldova, din cate stiu.
  • cristian_pitesti

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
daca vrei vb pe mss, cred ca se poate (legat de cateva tigra ), iar de sb asta cu evolutia ,sunt unele lucruri care conteaza indeajuns de mult incat ....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR