Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • lcsongor

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001 X12E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare la toti,

Am citit pe ceva site al unui dealer Opel ca Agila are acest sistem PRS care in caz de impact face ceva cu pedalele, ca sa nu-ti zdrobesti picioarele. Are cineva ceva informatii in legatura cu functionarea acestui sistem? Am folosit cautarea pe acest site, si nu am gasit nimic in afara ca "exista" si la niste Opel-uri mai mari si mai noi.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Mai ceva date am eu dar nu la nivel de detaliu inca. Sper sa nu supar pe unii pe aici ca imi dau cu parerea. Sistemul PRS (Pedal Release System) la Agila se manifesta asupra pedalelor de ambreiaj si frana. Acestea in cazul unui impact (din fata sau din spate) sar din montura lor si pierd sarcina "cazand" la podea slabe. Impreuna cu celelate sisteme de protectie (airbag, centuri si intinzatoare) fac un sistem de securitate mai complex si zic ei un pic eficientizat la picioare. Smecheria este la montura acestor pedale care intr-adevar e un pic mai diferita.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ai dreptate si nu vad cine si de ce s-ar supara.
Mai mult de ATAT , tradus ASA, nu am gasit nici eu. Iar AICI, daca pui cursorul pe PRS, apare o mica foto a pedalierului.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR