Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • maamulos

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am masina lovita si am gasit una la fel cu numere rosii expirate dar la cca 300 km.
Cum fac sa o transport cit mai ieftin pina acasa excluzind platforma care ma costa prea mult ?
Masina gasita este cu rarul expirat acum citeva zile si cu cel de-al 3-lea nr rosu la fel.
Skip ads

  • macheta

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
1.Platforma e scumpa
2.De tractat nici vorba
3.RAR-ul facut din nou si alte numere rosii no way
Daca nu ai inelul fermecat ca sa faci o vraja,sau daca nu stii pe cineva in StarTreck,eu nu vad nici o solutie.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca e la fel, iti iei placutele de inmatriculare in sacosa si te urci in tren. Restul e can-can. Wink
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Eu zic ca merge si tractata .Nu te baga nimeni in seama fara motiv . Si eu am tractat o dacie(cu bara fixa ) fara RAR si asigurare . E adevarat ca am incalcat legea dar am mers cu grija fara sa ies in evidenta . Iti faci prea multe griji .Daca te impinge nevoia gasesti o solutie .Si eu vroiam platforma si cum sunt preturile , am facut ce am putut .

Bafta ,
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca masina e identica inclusiv culoare merge figura ca nu te controleaza ei la serie daca te opresc. Daca difera culoarea e riscant, unii mai citesc culoarea nu numai numar, valabilitate ITP, taxa de drum, asigurare.
Daca difera culoarea te poti risca dar te pui in fundul unui TIR si stai lipca de el, pe el il mai opreste ARR, RAR, garcea si tu treci mai departe. O statie CB te ajuta la faza asta, afli unde sta potera si ori tragi pe dreapta si astepti ori te agati de un TIR. Faza proasta e ca politia monitorizeaza masinile care au al treilea set de numere expirate dupa model, oricum pe cele cu numere rosii le opresc mai toti.
  • maamulos

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Difera culoarea: verde - visiniu
Poate noaptea nu se distinge Exclamation
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eventual o murdaresti . Cateva galeti cu apa si niste pamant ar trebui sa fie de ajuns.
Conduci cu grija, nici prea incet, nici prea repede sa nu atragi atentia.


Cam asta e singura solutie ieftina. Eu acum 2 ani am adus pe platforma o masina . M-a costat 900 si ceva de ron din Dumbravesti (undeva pe langa Ramnicul Sarat) pana in Bucuresti .

Alta varianta ar fi sa mai astepti , poate apare una printr-o zona mai apropiata .
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu este caterinca ce iti spun acum! Laughing
Cineva a mers cu masina pe naspa...luni de zile! Eu cunosc cazul, implicit persoana! Avea o Dacie 1300 cu portbagaj metalic pe ea!
Acum e acum..sa vedeti ce i-a trecut prin bibilica...a luat un sicriu si la ancorat sus pe portbagaj, crucea iesea de sub capota spate, doua prosoape legate la retrovizoare, circula si cu farurile aprinse....si uite asa a facut jumatate din Romania fara sa-l opreasca nici dracu! Este o ideee...chiar daca este cam tampita, sunt sigur ca tine! Nici un politai nu te va opri... Laughing
L.E. ....tipul era mare pescar si in sicriu avea lansete, mulinete, bete, cort si toate cele trebuincioase pe balta! Laughing
Gasise si o utilitate "pardesiului"


Ultima modificare facuta de D_M_G la Vin 12 Jun, 2009 4:21 pm
Skip ads

  • maamulos

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ce sa mai spun !
Deja m-am hotarit cum o aduc si va multumesc pentru ajutor, solutiile sunt inedite.
Inca nu inchid topicul ca sa va anunt finalul marti dimineata.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Lasa povestea cu sicriul ca nu mai tine, mortii trebuie transportati cu masini speciale frigorifice, sunt negre si de firma pompe funebre, daca te vad cu sicriul te opresc repejor.
Mai bine noaptea ca astia mai dorm, mers regulamentar in spate la unul mare, TIR cel mai bine.
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca ploua e bine ca atunci nu prea stau.
  • paulista

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu inteleg: daca masina nu este inscrisa in circulatie ( a 3-a oara nr. rosii expirate ) cum de a avut RAR si mai este si expirat.
Skip ads

  • maamulos

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sorry m-am exprimat eu gresit, ma refeream la autentificarea de la RAR.
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cu multa nesimtire si mult tupeu ... Cred ca idea cea mai buna e data de dnul Dan. Mergi noaptea si tine-te de un tir. Mergi camuflat, si nu fa nimic ca sa atragi atentia. Daca te toarna politia, zile ca ai vopsit-o si nu ai apucat sa treci culoarea in certificat. Stiam ca nu iti controleaza seria de caroserie si motor decat in situatii exceptionale si de cele mai multe ori daca au RARul de fata. Acuma daca te-ai hotarat sa mergi asa, cum ti-o fi bafta. Daca ai toate actele ptr cea veche si sange rece s-ar putea sa tina.
Oricum , sfatul legal este : Kids, don't try this at home ! Laughing
Numai bine!
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cantareste tot ce s-a scris mai sus...ia-ti inima in dinti si la treaba... Very Happy
  • maamulos

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sper sa reusesc, multumesc inca o data tuturor !
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Acu 2 saptamani am adus o siera de la Arad la Dorohoi(vreo 650 km).Faza nasoala la sierra era ca nu avea asigurare si era tunata cat sa ma opreasca oricine ma vede.Pana la urma nu m-a oprit nimeni cu toate ca am trecut pe linga destule filtre dar asa cum s-a mai scris circuli in spatele unui tir si nu au cum sa te vada ca sa te opreasca.Adrenalina la maxim cand treci pe linga ei.
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
numere in geanta, singe rece si tupeu si daca un tir te ajuta e ok. Eu am fost pana la mare fara acte si un prieten a adus in tara o masina cu permisul suspendat si nu ne-a oprit nici draq.Asa ca i-ti urez drum bun ,tupeu,noroc,si fara Cap de creta Laughing
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cum ti-e norocul . Eu am fost oprit intr-o sambata noapte de un echipaj de la rutiera. Masina cu volan pe dreapta si numere de Anglia.

Mi-au cerut actele si le-am dat doar permisul ca actele masinii erau in portbagaj. M-au intrebat daca masina e a mea, le-am zis ca da si mi-au zis ca pot sa plec Shocked .
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
gandeste-te ca se intampla ceva pe drum, si esti tu vinovat. fara asigurare fara numere fara nimic=caz penal. oare merita pt o masina ? si de aici o gramada de alte trebi

p.s. frumoasa tara avem, pacat ca e locuita Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR