Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
1.Se scoate borna "minus" de la baterie pentru a nu crea involuntar un scurt circuit.

2/Se introduce o surubelnita(sau ceva ascutit) la baza inferioara a capacului triunghiular de pe portiera, si apasati usor pe surubelnita pentru a ridica capacul in sus, ca in foto 1


3.Dupa ce iese de pe niturile culisante din plastic(se vad in fig.2), puteti sa-l scoateti cu mana, apoi desfaceti mufa de la difuzor.Difuzorul iese afara in sensul sagetii stantate pe plastic.


Toata operatia dureaza 10 min, si este valabila si pentru sistemul cu oglinzi electrice.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eduard dupa posturile de pe forum de la " Cum sa...?" care te au ca autor da-mi voie sa-ti zic " domn' profesor" Cool ;
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos,dar totusi nu sunt nici pe departe profesor Razz ...sunt chiar novice in multe chestii...mai am de invatat destule si sper sa-mi fac timp pt ele...plus ca n-am mai facut in viata mea ceea ce am descris in "cum sa"-urile facute...un pic de timp+initiativa+rabdare si spirit practic, mai oricine poate s-o faca...totul e sa ai curaj Razz chiar daca mai strici cate ceva Wink
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Nu m-am referit la "stiinta" ci la modul didactic de prezentare pe care il ai in topicurile de aici. Is' facute asa ca pentru tantalai ca mine, cu poze sa priceapa tot prostu' Laughing Laughing asa ca sa fiu mai explicit.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR