Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
momentan folosesc niste odorinzante BOSCH (gen wunnderbaum) foarte misto cu un miros de parfum barbatesc in genul ala. Persista foarte mult si un miros patrunzator.
Skip ads

  • dsand86

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: iasi
  • Masina: Kadett 1991 CN16Z
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
dancraciun a scris:de obicei folosesc wunderbaum si cateodata cand ma satur cumpar 2 bucati de glade gel parfumat cu miros de levantica.

Mai nou citeam pe alte forumuri ca oamenii folosesc odorizante cws - cu miros de fructe exotice. din pacate acestea se pot cumpara doar pe persoana juridica si trebuie facut contract cu ei.

este cineva printre noi care deja foloseste asa ceva?

http://images.okazii.ro/auc...537-1-500_500.jpg

eu as fi tare curios sa incerc dar nu am de unde sa cumpar iar comerciantii de pe okazii practica niste preturi prea mari.


intr-adevar aceste odorizante au un miros foarte puternic, si sunt des intalnite mai ales in spatiile comerciale (acel miros de guma turbo sau fructe exotice precum spuneai), dar ataca plasticul foarta tare! am scapat bucata de hartie pe imprimanta si mi-a facut-o praf Sad
eu am un amic ospatar si imi aduce de la el, si le platesc la pret de distrbuitor.
nu stiu cum le-ai pune in masina, unu ca miros foarte puternic si nu stiu, eu poate m-as plictisi, si doi, daca l-ai scapat pe undeva...nu mai ai ce face.
eu foloses niste sticlute cu uleiuri volatile, uleiuri care se imbiba in capacul de lemn si apoi miroase toata masina. am uitat cum le spune, dar cumpar mereu doar de levantica Wink am un stoc permanent de vreo 3 sticlute Very Happy
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu am avut un odorizant banal de 5 ron, sticluta cu aroma de vanilie (sticluta este imbracata partial de lemn, dopul e de lemn, dopul se imbiba cu solutia asta si degaja miros) DAR cateva picaturi au ajuns pe bord din cauza balansului si au lasat urme serioase...
  • Andrei_11_dny

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
odorizante din acelea cu o bucata de carton si un tubuletz de parfum imbibi bine si miroase fff bine .Se gasesc in benzinarii,in hypermarketuri cam peste tot.Intradevar tre sa ai grija sa nu picure ca-i naspa dupa.Cu ambipur-ul mam linistit o gramada de banii dati pentru nimik....Numai bine
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu folosesc acea conserva care poate fi de diferite arome si o pun pe bord, ca taranu'. Tine aprox 1 luna.
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu folosesc sticluta acea care e invelita in lemn si capacul se imbiba cu parfumul miroase chiar bine si is multumit de el si nu am patit inca ca din cauza balansului sa picure pe bord. am avut de acea cu carton si tubulet de parfum si acea cum trebuie rasturnat ca sa se inbibe mi-o picurat pe bord si o ros bordu o ramas o pata Sad
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu am incercat majoritatea tipurilor de odorizante auto:

  • AmbiPur --> Parere personala:-persista destul de bine
      -pret destul de piperat
      -multe arome
      -rezerva cam scumpisoara

  • Aeron --> Parere personala:-am incercat doar doua arome (nu mai tin minte cum se numesc sincer) si chiar mi-au placut
      -pret relativ bun
      -practic (sticluta + carton)

  • De Marcus --> Parere personala:-cel mai bun dintre toate
      -rezervele acceptabile la pret (intre 7 si 9 lei noi)

  • Odorizante stil tub --> Parere personala: - miros foarte frumos majoritatea
      -pret bun (incepand de la 3 lei/bucata)
      -"inunda" imediat masina cu miros placut




Solutia gasita de mine (CRIZA FINANCIARA):
Inlocuiesc solutia din sticlutele de De Marcus cu ulei volatil.
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Agilul a scris:Se ia o rezerva de AmbiPur si cand se schimba filtrul de polen se varsa rezerva peste filtru pe toata suprafata se imbiba repede si se monteaza la loc Very Happy

Asta am facut si eu, mi se pare foarte tare ideea, cand am schimbat filtru de polen am dat cu parfum pe el, se vezi ce misto miroase...
Skip ads

  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu unul folosesc odorizante doar cu miros de scortisoara Embarassed
  • Dannnny
  • **
  • 53 mesaje
  • din 25 Jul 2008
  • Astra 2007 1.6 TWINPORT Z16 XEP
  • Bucuresti
  • Dannnny

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.6 TWINPORT Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Mie mi se par bune si folosesc de o buna perioada de timp odorizantele cu cartonas si rezerva pe ele in special marca paloma!am luat si unele de la petrom si nu aveau nici o treaba cu odorizantul...
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Areon Black Ice , spray +sticluta de lemn Embarassed lovely
  • Libra

  • Mesaje scrise: 3,998
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca piciul meu cel mic (vezi soferul de rezerva din "garajul meu") este innebunit dupa filmul Cars de la Pixar,
folosesc astea:



Va plac?
Mirosul nici nu mai conteaza Smile
Skip ads

  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu mai folosesc odorizant lichid. Mi s-a varsat pe consola si am o pata alba acum de la el.
La petrom am gasit ceva asemanator cu asta: http://www.clubafaceri.ro/f...duct18299_big.jpg ,
Costa 17 ron, si miroase mai mult de o luna. Eu am in spate doua suporturi de pahare si acolo tin cutiile odorizant.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
E foarte buna conserva aia dar din pacate daca este foarte cald sau foarte frig dispare mirosul (mai ales iarna este inutilizabil) si mie imi este teroare de lichidul ala ca se poate varsa pe bord si de aceea caut o solutie. De gasit se mai gasesc niste pietricele parfumate la Bamboo in Carrefour pe care le pui intr-o punguta si miros foarte bine.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
frumushel a scris:De Marcus --> Parere personala:-cel mai bun dintre toate

Cred ca vroiai sa zici : Dr. Marcus care detine 19.6% cota de piata valorica. E bun intr-adevar, il folosesc si eu.
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu folosesc niste odorizante cu figurine care practica sporturi extreme. Se gasesc la benzinarii PetromV, la Mega Image, la La Fourmie si in tot felul de locuri si costa cca 14 Ron. Preferatele mele sunt un Skater si Alpinistul care se catara pe aerisire pe care il am si acum. Nu miros foarte tare, asta e bine, si se mentin bine. Am avut si surfer, dar mirosea a cocos si era gretos din rasputeri. Mentionez ca am avut conserva japoneza de portocale si inca mai am una de lamai verzi. Foarte bune dar miros prea tare vara, iar iarna nu miros aproape deloc. Mie mi se pare ca nu prea se termina. Cred ca dureaza si 6 luni sa se termine tot gelul din ele.
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
[quote="kimi_k"]in sfarsit mult cautatele odorizantele CALIFORNIA SCENTS ajung incet incet si la noi...aceste odorizante se prezinta in conserve, nu au gel sau lichid deci nu exista riscul de a curge ceva din ele...nu exista riscul de a arde plasticuri, sunt ecologice si biodegradabile, persista cel putin 60 e zile. Pretul unuia este de 25 de lei fiind disponibile mai multe arome :

Unde le gasim?
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eu am primit de la cineva o conserva cu gel, luata de la tiganii din "Europa"(marca 3 la 10lei). Tin sa zic ca o cutie mi-a tinut portbagajul proaspat timp de 2 luni desi initial vroiam sa o arunc la gunoi.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Uite asa isi face omu' publicitate gratuita! Laughing
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Acum ca a disparut reclama am ramas eu, sa fac publicitate la tiganii din Europa. Nu!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR