Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dodo7

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
am o alarma pilot care am conectato la inchiderea centrala originala a masini. am legat toate firele corect dar cand armez din telecomanda usile nu mi se inchid nici nu se deschid doar cu cheia. se poate sa nu fie compatibila alarma cu inchiderea sau e alta problema?
Skip ads

  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu are legatura una cu alta!Probabil trebuie facute setarile din telecomanda,vezi in cartea cu instructiuni ale alarmei!Asta in cazul in care zici ca ai legat toate firele cum si unde trebuie!Bafta!
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca ai o schyema la alarma aia , cauta pe masin a ( cu un aparat de masura ) firele pe care iti da comanda pt inchis si deschis la actuatortul usii soferului , pe urma legi firele de la alarma corespunzatoare pe firele de la masina , mai ai de setat din programarea alarmei timpul de actionare al actuatorului ( alege-l pe cel scurt ) si gata merge inchiderea din telecomanda odata cu armarea alarmei . Ce masina zici ca ai ?
  • dodo7

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
un opel asta f din 93. eu am legat firele dupa fosta alarma si sunt sigur ca sunt bune a fost pusa de o firma specializata. firele sunt maro si maro/alb. poate nu da impuls alarma altfel numi explic si faza e k nu gasesc nici modulul de inchidere. am vazut k e in dreapta pasagerului dar acolo e ECU si tin sa mentionez k e in 2 usi poate difera fata de cele cu 4.
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa fi sigur ca firele alea doua dau curent in actuator probeaza-le , pune +12v pe ele dar scurt , si neaparat pe raned . odata pe unul pe urma pe celalalt , ar trebui sa se inchida si ap[oi sa se deschida( sau invbers ) . Mai verifica odata programarea alarmei pe care ai montat-o acum sa vezi daca are optiune de anulare a comenzii pt inchiderea centralizata .
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@Dodo7 poate te ajuta cu ceva :
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=60
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
dodo7 a scris:un opel asta f din 93. eu am legat firele dupa fosta alarma si sunt sigur ca sunt bune a fost pusa de o firma specializata. firele sunt maro si maro/alb. poate nu da impuls alarma altfel numi explic si faza e k nu gasesc nici modulul de inchidere. am vazut k e in dreapta pasagerului dar acolo e ECU si tin sa mentionez k e in 2 usi poate difera fata de cele cu 4.


De obicei modulu de inchidere e in partea dreapta in spate la ECU trebuie sa iei jos ecu si e acolo in spate cel putin la mine asa este la kadett
  • vortex0772

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2009

  • Mesaj Privat
eu am probleme cu telecomanda de pe cheie, nu mai inchide si armeaza alarma . am schimbat bateria si degeaba , a mers o zi si dupa aceea nu. Ce pot face ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR