Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
beatmaker>>>pai atunci esti omu nostru de baza , ne mai imveti si pe noi , astia mai pasionati de pescuit la crap unele tehnici, unele monturi...nu? ne dezvalui si noua niste tehnici de-ale tale?
Skip ads

  • beatmaker

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Cu cea mai mare placere! Si eu am avut nevoie de ajutor cand am facut "mutarea" de la porumb si mamaliga la boiles........cam te lasa cu buzunarele goale, dar merita. ASTEPT o intalnire intre pescarii de pe forum.....poate facem o "bibaniada" acum in martie pe Gostilele, pana intram in mai, cand ne apucam de crap Very Happy
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
pe ce balti mergi tu la pescuit de crap si cat costa per zi?
folosesti numai bolies-uri sau si altceva?
cand se mai incalzeste poate facem o partida , mai vin cu un prieten sau doi si poate mai vin si forum-isti
  • beatmaker

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
cel mai mult merg pe Darvari, pt ca e densitate mare de crap, inca nu e supusa prea mult la presiuni din partea pescarilor si e 1mil/24h. La boiles si bineinteles la porumb. Cand se incalzeste mergem....
Skip ads

  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
mergem , merge, numai sa prindem si peste de banii astia. Ce cantitate de peste te lasa sa iei?
  • beatmaker

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Crap nu ai voie sa iei deloc!(la Darvari, Peris, Tancabesti ...etc.) doar caras. Eu nu mai pot sa iau pestii acasa, ma simt mult mai bine daca ii eliberez, mai ales crapii....e un sentiment foarte frumos, cand ii redai libertatea. Faci poze, filmezi....e mai frumos asa. Sambata ma duc la Gostilele, la "un salau"........daca prind ceva pun pozele Smile
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am auzit recent ca sunt foarte apreciate Bentu Mare/Mic. La aprox. 20 km Nord de Fetesti. Poate facem acolo intalnirea primaverii pentru pesacrii forumisti, cand vremea se indreapta.
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
beatmaker> eu as vrea totusi si un crap acasa , pentru un gratar sau o saramura, la 1 mil pe zi...
Skip ads

  • beatmaker

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Very Happy daca te risti poti sa tirezi unu, dar daca te vede......sau poti sa iei de la Metro Razz sau mergem la Hobai ....nu am fost, dar parca te lasa sa iei crap acasa...doar ca e taxa 3mil Sad .... mi se pare mult ....
Nu am fost la Gostilele in weekend ....din cauza ploii ....nu vrei sa mergem la un salau pe miercuri, joi??? E mai buna saramura de biban sau salau ca oricare alta!!
  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
vion a scris:
tm16gts a scris:Laughing subscriu,pescar de crap inrait,am bagat 1500 euro in lansete mulinete,cort,scaun etc,e mare microbul.
www.crap.ro.
ma intreb daca o sa intru cu vectra pe unde intram cu dacia Laughing Question Laughing ,ca cu dacia mergeam peste tot pe balta,acum.....e ff joasa,am probleme si in oras,nu ma pot apropia de bordura ca o lovesc Crying or Very sad
fir intins. Laughing


Hai ca m-ai facut curios!
Si ce scule? Fa si tu un rezumat!!!
Multam

@vion
scuze ca raspund cu intirziere Laughing Laughing
lansete pelzer mk2-3.90/3.75 lbs,mandrina fuji,inele sic,mufare normala din 2 buc,carbon im12-3 buc
mulinete daiwa basia-3 buc
rod pod solar 3 posturi+swingere fox iluminator,+alarme fox.
cort banckog+paturi pelzer+scaun pelzer
barca prestige cu 6 camere/360kg.
pt inceputul de sezon 25 kg boiles nash squid&octopus+10kg nutrabaits clasic-scopex.
daca mai adaug,cintarul,aragazul,saci de dormit,acele...........betaina,robin red,etc,nu vreau sa plictisesc,dar pt mine pescuitul la crap imi ocupa tot timpul meu liber,ce mai sint distrus.
pt toti pescarii,daca aveti o nelamurire,despre o montura,sfat lansete,etc...tot ce tine de pescuit,va stau la dispozitie.

fir intins.
  • beatmaker

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
tm16gts! -ai dat mai mult de 1500 de euro pe ce ai acolo! Razz Un "crapar" adevarat, ma bucur sa vad pe un forum auto asa ceva, apropo tm16gts, ti se pare stabil rod pod ul de la solar???...eu am avut sky pod de la fox...si m am lecuit, merg pe piketi ii infing in pamant si gata, dar ma lovesc de locuri unde au pontoane si atunci plang dupa un pod.....sa vezi cum infig piketii prin scanduri Smile Am vazut ca esti din Timisoara, pe unde de duci acolo la crap??
  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
daca il fixezi bine nu ai probleme,cit despre scule+restul am zis 1500euro la prima vedere....... Laughing
in judet mai merg doar pe lacul surduc-360 ha,in caras-severin la baltile de la varadia,si inca o balta privata de 25 ha-nepescuita Exclamation deci singur pe balta cu 8 tone numai crap intre 3-25 kg.
sint un muritor fericit Laughing
in rest aici in timis e jale mare,nu sintem asa de privilegiati ca si voi din capitala Sad Sad Sad .
hai primavaraaaaaaaaaaaaaaaaa Laughing Laughing Laughing .
Skip ads

  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
http://www.planete-peche.co...3&id_cat=4650
aici se poate vedea rod podul.
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
beatmaker> as merge dar sunt la munca, la pescuit nu pot merge decat in weeend-uri, dar vreau sa vina caldura sa mergem la un crap , caras si la rapitor imi place. Tu poate ai scule perormante , ei bine eu nu, pt ca nu am investit in pescuit si scule. Vreau ca in primavara asta sa-mi achizitionez din Obor vreo 2 mulinete mai mari pt crap si spre vara 2 betze mai lungi tot pt crap. E boala mea crapul!! Laughing
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si a mea tot crapul este dar nu ma dau in laturi nici de la salau...








  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Frumoase exemplare
  • drodowu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Si unde zici ca ai prins frumusetile alea?
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Langa Sibiu la vreo 11-12 km.Locul se numeste Tocile si poti sa vezi si pe net locul.Are cabana cu vreo 10 camere plus ca mai are si casute de 2 sau 4 paturi iar cel mai important este ca sunt 5 lacuri dar din care se poate pescui doar in 3 celelalte doua fiind unul de puiet si altul in care se aduc la maturitate si apoi se recolteaza si se baga pestele in cele 3 lacuri unde este permis pescuitul.Pe doua din cele 3 ziua de pescuit este 30 de lei iar pe al treilea asa zis de protocol unde nu se ia pestele acasa este 50 de lei pe zi.Daca vreti sa va faceti o idee intrati pe www casedevacanta.ro si apoi pe Tocile Lacuri si vedeti poze cu locul respectiv.
  • drodowu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Foarte interesant.
Multumesc mult de tot pentru informatii.
O idee excelenta de a petrece un sfarsit de saptamana, tinand seama ca este ceva drum din Bucuresti pana la Sibiu.
  • Turqalien

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca e vreun forumist dornic sa mearga la un pescuit de 24h pe Moara Vlasiei 2 eu ma duc maine seara.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR