Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • agasy17

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
La un Kadett E 1.4 C14NZ hatchback ar merge cutie automata in loc de cea manuala?Cam care ar fi pretul pentru una?Multumesc
Skip ads

  • stefy_726

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti, Romania
  • Masina: Ascona 1986 18E
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2006

  • Mesaj Privat
merge dar pretul nu il stiu depinde de unde cumperi
ca nu cred ca vrei cutie noua, pt. una sh. cred ca gasesti
cu 300-400 ron.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa o iei de pe o masina care merge inca..Afara de cutie iti tb.planetare,(capetele de la roata sunt aceleasi),suport(i )schimbat(i) la motor,timonerie,esapament,plasticaraie interior,volanta subtire,de tabla,care ar tb sa vina odata cu cutia si convertizorul.Plus ca daca mai e si pe injectie,mai tb.umblat si pe acolo cu Tech 1 minim.Deasemenea mai sunt si niste tuburi,tubulete,si un rezervor (de vacuum,cred)care vine sub aripa stg fata.Dar se poate,si daca nimeresti una in care sa fi fost schimbat uleiul la timp,ai cele mai maari satisfactii la condus si vei f isupermultumit de fiecare leut investit...Merge si de 1.6,iti recomand sa cauti de Astra F,sunt la fel.
PS-Vezi ca la iesire din SB spre Talmaciu,este pe partea stg,la case,o dezmembrarte de VW.Mai incolo,50 m,pe aceiasi parte,e o dezmembrare si service de Opel,la un nene ff pasionat(Ovidiu).Cei din zona ar tb.sa stie mai bine despre ce vorbesc,si sa te ajute eventual cu clarificari.
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu am o hidramata in 3 trepte, se pota pune o cutie cu mai multe rapoarte, macar cu 4, nu zic e misto si asta cu 3 dar la viteza peste 100 cam turuie motorul :d.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cu 4 rapoarte s-a pus incepand cu Vectra A.Am studiat si eu posibilitatea asta,fizic se potrivea,dar m-am lovit de partea electrica..Asta cu 4 trepte are calculatorul ei,care e in directa legatura cu cel al masinii si cu niste senzori pe care tu la Kadett nu ii poti avea.Cred ca e mult prea complicata o combinatie din asta,si va trebui sa te multumesti cu 3 trepte..
  • adytzu_rds

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am o coasca de opel astra din 1993 cu cutie automata si ma lasat, adica nu mai intra in mansalier iar cand e pe liber pleaca de pe loc, plus ca nu mai schimba vitezele.
  • adytzu_rds

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
opelul are motor de 18oo cmc.
am gasit o cutie automata de la un opel vectra cu motor de 2000 cmc oare se potriveste?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR