Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • kolo

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
poate cineva sa-mi spuna cat costa un RAR pt un opel astra H care a fost omologata in FRANTA pt 2 locuri si care ulterior a fost modificata la 5 ?
pe placuta de la motor scrie ceva gen transformare de la m1 la n1. am inteles ca ar fi mai mult de plata decat la cele omologate direct pe 5 locuri. sper sa intelegeti c vreau sa spun !
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Hopa, teapa nr. 2 Laughing Chestia asta se putea face acum 2 ani. Acum, daca masina era cu 2 locuri cu 2 locuri ramane. Embarassed
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Taxa de omologare (la compartimentul omologari artizanale, ca sa fie trecuta de la N1 - autoutilitara, la M1 - autoturism), este undeva pe la 560 lei (cel putin, atat este pentru trecerea unei autoutilitare dintr-o categorie de folosinta, in alta - cred ca si pt a ta e la fel)
Taxa pt certificat de autenticitate, aproape 100 lei.
  • kolo

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
am inteles. cu totul ma duce undeva pe la 650 lei. ma speriasem ca este mai mult ! mercy !
Skip ads

  • kolo

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
,,elegance'', la ce te referi cand spui ,,teapa''? explica-mi te rog !
  • kolo

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
am fost azi la R A R si m-a costat 560lei. initial inginerul a spus ca-mi trebuie o hartie de la service-ul care a facut modificarea de la 2 la 5 locuri dar asta era doar o strategie prin care eu sa inteleg ca el este baiat bun si ca pana la urma trece cu vederea aceasta treaba ! bineninteles i-am dat ,,darul''si n-a mai fost nevoie de nici o hartie. verificarea s-a facut la ochi. asa ca aviz amatorilor !
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Crezi ca este necesar, sa incurajezi treaba aia urata cu 'darul' ?
  • DJ_COSTY_18

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
kolo a scris:am fost azi la R A R si m-a costat 560lei. initial inginerul a spus ca-mi trebuie o hartie de la service-ul care a facut modificarea de la 2 la 5 locuri dar asta era doar o strategie prin care eu sa inteleg ca el este baiat bun si ca pana la urma trece cu vederea aceasta treaba ! bineninteles i-am dat ,,darul''si n-a mai fost nevoie de nici o hartie. verificarea s-a facut la ochi. asa ca aviz amatorilor !


De aceeasi problema am dat si eu la rar si nu pot sa inscriu masina ca autoturism pentru ca in carte e trecuta ca furgon. Ai putea sa ma ajuti cu un sfat?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR