Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • outsider

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
cristi0603 a scris:

am si eu probleme cu masinutza...se ineaca cand o accelerez brusc Sad stie cineva ce face furtunasul asta? ca eu am suflat p el si am tras aer dar nu prea merge... si mai e si cel gros de langa care nici nu trage aer nici nu sufla cand merge motorul



Nu ai treba cu acel furtunas ... e circuitul secundar de aer .. care functioneaza doar 2 minute cind motorul e sub 50 grade ... [e o pompa care sufla aer in galeria de evacuare prin supapa la care duce acel furtunas]
  • cristi0603

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
vesti noi si foarte bune... am reparat masina...am vazut la cineva aici pe forum care a avut acceasi problema si a rezolvat-o inlocuind fisele;lafel amf acut si eu doar ca initial am fost la service si mi-au spus ca masina merge in 3 cilindrii si primul lucru pe care tre sa-l fac e sa-i schimb bujiile; le-am schimbat si mergea ceva mai bine dar tot infundat pana a scos fisele de la fiecare bujie in parte si la prima nu se observa nici o modificare; am schimbat setul de fise (mi s-a zis sa le schimb p toate ca daca a cedat una cedeaza di celelalte...pe rand) si acum masinuta toarce ca la inceput Wink
  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR