Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • fratelo4u

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Are cineva idee dak se poate monta clima in loc de aer conditionat pe un vectra b din 2001 , 16i 16v, dak da cam cat ar costa ?
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu este o problema, dar trebuie sa schimbi si cate ceva prin bord sau chiar bordul pe langa modulul de control electronic al climei mai sunt niste motoare pentru control flux aer debitat in habitaclu si nu se merita daca masina are aer conditionat parerea mea este ca nu ar trebui sa te complici,costurile destul de ridicate.
  • fratelo4u

  • Mesaje scrise: 465
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
StefanTolos a scris:Nu este o problema, dar trebuie sa schimbi si cate ceva prin bord sau chiar bordul pe langa modulul de control electronic al climei mai sunt niste motoare pentru control flux aer debitat in habitaclu si nu se merita daca masina are aer conditionat parerea mea este ca nu ar trebui sa te complici,costurile destul de ridicate.

Aham , am inteles ... MERCI !
  • Badea_Mada

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1995 5077-X18XE-B
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare aici... Poti sa pui aer conditionat pe o masina pe care nu exista asa ceva? Este renatbil sau mai bine schimbi masina?(masina mea valoreaza cam 2000 euro... una cu aer e poate cu 500 euro mai mult.. am un opel vectra b din 95). Se ocupa cineva de pe aici de asa ceva?
Skip ads

  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Badea_Mada a scris: Se ocupa cineva de pe aici de asa ceva?
nu stiu daca se ocupa cineva de aici dar am inteles ca se ocupa unii dintre cei ce au dezmembrari auto, ei demonteaza de pe masina donatoare si o monteaza la tine, asa e si mai sigur si cred ca poti face un pret acceptabil la piese+manopera.
  • Badea_Mada

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1995 5077-X18XE-B
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Din pacate cei de la dezmembrari iti dau doar piesele... imi trebuie om sa-mi monteze piesele astea.. si vreau pe cineva serios.. pentru ca in service e teroare....
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am vazut recent o operatiune de genul asta(montat AC pe o Astra H care nu avea). Cu totul operatiunea a trecut binisor de mia de euro, cu piese SH(parca 1400, daca tin eu minte bine). O investitie mult prea mare din punctul meu de vedere, in conditiile in care masina a fost cumparata de noua din tara, si la momentul achizitiei costa 1100 de euro optiunea care includea clima.
  • Badea_Mada

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1995 5077-X18XE-B
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Asta vroiam sa stiu... deci nu se merita... eu am 2000 pe masina... nu are rost sa dau 1000 pe aer.. prefer sa-mi iau alta:) multumesc de raspunsuri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR