Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • lcm

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2014 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Intrebare....va rog raspundeti'mi si mie am un CID vectra b cred ca din fabrica merge tot dar ce trebuie sa fac sa vad consumul etc...
Mentionez ca vad meniul dar totul este 000
Skip ads

  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
lcm a scris:Intrebare....va rog raspundeti'mi si mie am un CID vectra b cred ca din fabrica merge tot dar ce trebuie sa fac sa vad consumul etc...
Mentionez ca vad meniul dar totul este 000


esti off-topic!
Ai mai multe sanse sa-ti raspunda cineva daca postezi unde trebuie!
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Grigs te rog frumos sa-mi spui ca eu pe masina am GID. Deci e musai sa pun CID? Dar daca pun CID trebe sa-mi iau si DVD 70.90 NAVI si care or mai fi sau pot lasa CD 30 mp3. Si daca ai idee cam cat costa un CID? Pe mine ma intereseaza 90% ptr camera marche-arrier ca e balena mare( sallon ) si n-as vrea sa pun senzori parcare.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ai CID-ul functional pe masina. Merge cu CD30 dar cineva de la Opel zicea ca nu ai acces la functiile de balance si fader audio, in rest e OK. Eu nu folosesc aceste functii si nu merita sa pui CD70 sau DVD90,100.
CID-ul se poate procura de pe ebay la preturi intre 250-400euro, depinde de starea lui si de cum merge licitatia. La dealer este foarte scump si nu merita.
Skip ads

  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
De folosit nici eu nu folosesc aceste functii.
Multumesc frumos ptr raspuns. Pai inseamna ca mai are de asteptat pana va primi masina un CID. Acu sunt alte investitii.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Uite aici un CID Vectra la un pret acceptabil: http://cgi.ebay.com/CID-TFT...d=p3286.m20.l1116
  • csferi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Ceva vesti bune pt un ncdc2013 cu cid? Se poate monta? Am un vectra c din 2003 2.0 dti. Mersi.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu mai cautati prin tari straine, uite aici o pereche CID + CD 70 NAvi -- >
https://www.clubopel.com/vie...ight=&#532511

CristianTM.
Skip ads

  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
csferi a scris:Salut. Ceva vesti bune pt un ncdc2013 cu cid? Se poate monta? Am un vectra c din 2003 2.0 dti. Mersi.

Nu va fi disponibila interfata pentru NCDR.
  • csferi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutare. Deci in concluzie sa nu mai visez ca va fi vreodata pe NCDR2013?
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Interfata Video pentru Opel CID este 160euro la cursul BNR cu factura si garantie.
Tel 0755102262

Features and Capabilities
• Compatible to CID available for Vectra C / Signum / Corsa C/ Meriva / Astra H / Zafira B connected to the following entertainment head units: CD30, CD30 MP3, CD50 Phono, CDC40 Opera, CD70 Navi, DVD90 Navi and DVD100 Navi.
• Watch any Video source on your original Factory fitted CID Screen
• Three composite video inputs (CVBS) with RCA female connectors. The 2nd video input is reserved for the rear video camera. Optional S-video input instead of 3rd RCA composite video input.
• PAL and NTSC TV systems compatibility. (only NTSC for Vectra C / Signum / Corsa C/ Meriva )
• 16:9 image format.
• Automatic detection and switching to the video source for rear view camera.
• Automatic detection and switching to main CID image for viewing caller’s name (Opel Phone car kit)
• Configuration for a reverse camera which does not render "the image in the mirror"
• Image luminosity adjustment
• Down the consumption of the battery while the CID-controller displays the image or when the CID is turned off.
• Reset function
• Multi-functions push button for selecting and configuring of video sources. Can be fitted anywhere in the car.

The main purpose of the OCIDVi-VC/AH kit is to provide in car entertainment systems with video auxiliary inputs capabilities for Video devices including DVD, Ipod Video, TV tuners, PDA, Rear video camera, etc.

Video Interface Kit Part List
1. Video Interface board (not include CID)
2. Video connections and control cable for three RCA female video inputs, Push button signals, rear camera signal and Telmute signal
3. Push button with backlight
4. Audio / Video extension cable with RCA male connectors
5. All essential wires and connectors
6. 30 pole cable for inside connection
7. Installation Manual.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Interfata video este pregatita (optional) pentru conectarea la CarPC.
Poze cu Centrafuse pe CID-ul de Vectra C.
Este solutia cea mai eleganta pentru cei care doresc sa-si instaleze CarPC.
Pentru CarPC: http://www.cartft.com/catalog
sau in Romania: http://www.incarmultimedia.ro/




Skip ads

  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare, nu vreau sa sune puerila si daca suna, asta e, am intrebat si eu..

Se poate atasa cid la cdr2005 ?

(sunt aproape sigur ca nu se poate dar vreau si o parere a cuiva care stie sigur)
  • misu86

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
Sunt un fericit posesor Astra Classic II de 4 luni de zile. Masina este din 2006 si merge super bine. Momentan am un radio-cd aftermarket si vreau sa fac un upgrade (sa am navigatie de la opel in principal).
Am si eu niste nelamuriri.
1. Se poate pune la classic unul din urmatoarele: Cd30mp3 sau Cd40 Opera.... DVD 90 Navi? Sau pentru Classic exista altele? M-am uitat pe opel.ro si nu am gasit multe date.
2. Am vazut la un coleg ca se poate monta CID pe Classic. Ce aparat (dintre cele de mai sus) trebuie sa am pentru a avea navigatie, camera de mers cu spatele?
Ce este DVB-T -ul? Trebuie sa-l ai impreuna cu interfata ca sa poti prinde diferite posturi TV?
Pentru o navigatie originala Opel ce anume trebuie?
Stii cumva de unde as putea cumpara aceste produse la un pret acceptabil? (o sugestie)
Imi cer scuze daca este considerat off-topic acest mesaj dar nu stiam unde sa-l postez.

Smile Multumesc.
  • viorel tecla

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2006

  • Mesaj Privat
misu86 a scris:Salut,
Sunt un fericit posesor Astra Classic II de 4 luni de zile. Masina este din 2006 si merge super bine. Momentan am un radio-cd aftermarket si vreau sa fac un upgrade (sa am navigatie de la opel in principal).
Am si eu niste nelamuriri.
1. Se poate pune la classic unul din urmatoarele: Cd30mp3 sau Cd40 Opera.... DVD 90 Navi? Sau pentru Classic exista altele? M-am uitat pe opel.ro si nu am gasit multe date.
2. Am vazut la un coleg ca se poate monta CID pe Classic. Ce aparat (dintre cele de mai sus) trebuie sa am pentru a avea navigatie, camera de mers cu spatele?
Ce este DVB-T -ul? Trebuie sa-l ai impreuna cu interfata ca sa poti prinde diferite posturi TV?

Pentru o navigatie originala Opel ce anume trebuie?
Stii cumva de unde as putea cumpara aceste produse la un pret acceptabil? (o sugestie)
.

Imi cer scuze daca este considerat off-topic acest mesaj dar nu stiam unde sa-l postez.

Smile Multumesc.




Din cate stiu astra clasic 2 este o astra G nu astra H, in acest caz se poate monta CID dar nu CD30 etc... ci numai NCDR 1100....11xx.in concluzie nu o sa ai harta cu romania pe GPS
  • misu86

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
In primul rand mersi pentru raspuns. Sad
Si nu exista alta modalitate de a avea o navigatie originala de la Opel? Am cautat pe net si am gasit mai multe tipuri de NCDR (1100, 1500...). Numai NCDR 1100 merge la masina mea (Astra Classic II)? Sau singura solutie este o navigatie aftermarket?
Multumesc.
  • viorel tecla

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2006

  • Mesaj Privat
misu86 a scris:Salut,
In primul rand mersi pentru raspuns. Sad
Si nu exista alta modalitate de a avea o navigatie originala de la Opel? Am cautat pe net si am gasit mai multe tipuri de NCDR (1100, 1500...). Numai NCDR 1100 merge la masina mea (Astra Classic II)? Sau singura solutie este o navigatie aftermarket?
Multumesc.


Iti raspund desi suntem cu discutia in topicul care nu trebuie:
-daca pui ncdr 1100 si CID ai navigatie originala pt europa dar nu pt si pt Romania.....
si acum sa ne legam de topic:
-daca pui ncdr 1100 si CID poti lua de la domnii de aici o interfata pt CID cu video IN si poti afisa pe CID navigatia de la un nokia N 95 de ex .care are GPS incorporat si video OUT si pt care se gasesc cam toate hartile inclusiv Romania.
  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
la interfata video pe care o prezentati mai sus se poate pune bluetooth.nu am car kit de la opel.si mi se pare foarte scump sa il cumperi separat de la opel.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu prea inteleg intrebarea ta. Te referi la car kit cu bluetooth after market? Se poate conecta orice device care are iesire video (TV-OUT).
Recomand un CarPC la care se pot conecta pe bluetooth si USB diferite periferice. Pentru mai multe informatii poti sa ma suni la numarul indicat mai sus dupa orele 19:00.
  • mario 03

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
da, suna tare bine ce spui tu mai ales ca iesi mai ieftin.te rog ,daca se poate sa imi faci si mie un cost total ,la cit ar ajunge o interfata pt vectra c model 2006 la care sa pot pune navigatie(asta de la navteq nu mi se pare reusita) sa pot conecta telefonul prin bluetooth,dvd,tuner tv.si inca ceva ,toate astea de exemplu dvd extern pe unde se aseaza prin masina ?ati gasit ceva locuri utile?poate va par stupide intrebarile dar nu ma pricep la asa ceva
ma refeream la telefonul pe care ti-l pun cei de la opel pe masina
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR