Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Mi s-a spart seara trecuta masina prin geamuletul lateral spate, cum n-am alarma pe masina nu am auzit nimic si au reusit sa imi faca ceva haos, mi-au fortat torpedoul care era inchis cu o ranga si mi-au spart oranamentul acela care vine deasupra pe bord. Ornamentul am reusit sa-l pun orecum la loc dar torpedoul nu se mai inchide, este deplasat din locasul lui, are cineva idee unde as putea schimba torpedoul sau unde as putea gasi ?

As mai avea o nelamurire, la DiBAS la service mi-au spus ca nu pot monta orice alarma pe masina ca se poate da calculatorul peste cap si ca trebuie sa cumpar numai sistemele lor compatibile ... este adevarat sau e vrajeala ? Va multumesc pt eventualele lamuriri .
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
ete na...asta-i buna.poti monta orice alarma vrei, dar sa fie montata intr-un service autorizat Exclamation asta-i vrajealaaaaaaaa
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
M-am gandit eu ca e vrajeala, da pana m-am gandit eu mi-au spart masina...pt o pereche de ochelari 20.000 de lei in monede de 1000 si 500 si 2 bluze. Nu inteleg ce fel de oameni ar putea sa faca asa ceva, detectorul de radar mi l-au lasat acolo ... pana la urma ma multumesc ca nu mi-au facut pagube gen sa-mi sparga bordul si mai stiu eu ce le trecea prin cap ... deh traim in romania .
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
bogdanene a scris: dar sa fie montata intr-un service autorizat Exclamation


Autorizat Opel ?

Ai idee service pt asa ceva ? Si cu alarme mai accesibile ?
Skip ads

  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Du-te in targ la tornado systems ca iti monteaza ei da' fa-ti programare ca dureaza vreo trei ore pebtru ca intr-adevar e un pic cam dificil pe c! Asa mi-au zis mie !
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Alarma pot sa cumpar tot de la ei ?
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
alarme bune si montaj f ok gasesti la GEROM pe mihai bravu.de fapt sunt printre cei mai buni.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
six, toti cei care au postat pana acum au mare dreptate..in 1ul rand urmeaza trendul club opel si incearca sa nu mai iei drept litera de lege ce spun toti cretinii de la service-uri, inclusiv dealeri...eu cunosc personal diversi "meshteri" ce lucreaza ba la GTT si alte service-uri (nu ca mecanici, alte posturi ma rog) si sunt niste cretini... plus o politica de preturi de cand aude omul aberatiile lor isi scuipa in san si zice ptiu drace, fereste-ma doamne de masini straine.

dar sa nu intru in detalii ca deviez de la subiect..alarme ? tornado, gerom, sau chiar micul atelier de pe avrig (in spate la intermacedonia) , lucreaza de peste 10 ani (la naiba, am copilarit cu ei Smile .. ma rog in 95 erau acolo ) au manopera ieftina zic eu (500-100 ron) si alarme ok la preturi cat se poate de digerabile.

merita sa arunci cate un ochi la preturile cat mai multor astfel de service-uri inainte de a-ti alege alarma.. bafta!
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
love4cars : de Gerom stiam de pe vremea cand aveam cielo, mi-au montat un modul pe vechea alarma, multumesc pentru recomandare o sa trec si pe acolo.

b28cxh : o sa trec si pe la cei recomandati de tine, sper sa nu mai am vreo surpriza pana studiez un pic piata Very Happy ... azi am montat gemuletul lateral ... sa vedem ce fac cu torpedoul ala ca arata groaznic. Aia de la dibas ma atentionau sa montez numai la ei alarme ca vezi doamne imi dau calculatorul la masina peste cap. Si da, ai dreptate ma bate gandul sa imi vand masina...numai belele am avut de cand o am Rolling Eyes
  • bezz

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2006

  • Mesaj Privat
six: si oma alarm au alarme bune ce nu vor pune probleme de compatibilitate cu computerul de bord, si care functioneaza cu cheia originala, pe butoanele de inchidere centralizata...pretul insa s-ar putea sa nu fie asa avantajos...vezi tu
pe vectra am exact tipul asta de alarma, iar pe xsara un ungo, care si asta e destul de bun (telecomanda insa am cam frecat-o si tre s-o mai troznesc ca sa mearga Razz )
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR