Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sun
  • OP
  • 4 mesaje
  • din 05 Oct 2009
  • Astra 2002 Z18XE
  • Cluj
  • sun

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,

Poate sa-mi spuna cert cineva daca la un Opel Astra G 1.8 09/2002, motor Z18XE la schimbarea kitului de distributie (curea, role) trebuie schimbat si pompa de apa sau nu?

Si o alta intrebare: merita piese originale Opel / GM, eventual Bosch, sau orice numai ieftin sa fie?

multumiri,

Sun
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa ai o liniste sufletesca si sa fii scutit de costuri foarte mari ulterior este OBLIGATORIU cand schimbi kitul de distributie sa schimbi totul role,curea ,pompa ,antigel de calitate,ca sa ai siguranta ca 60.000mi km nu mai ai probleme ,in privinta pieselor conteaza mult sa ai garantie dar pentru asta trebuie sa le motezi in service autorizat si nu trebuie sa fie neaparat GM dar nici cele mai slabe ,asta depinde si de ce bani dispui
  • sun
  • OP
  • 4 mesaje
  • din 05 Oct 2009
  • Astra 2002 Z18XE
  • Cluj
  • sun

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Mersi danieel pentru raspuns. Vad ca esti din Cluj, nu ai idee cei de la Opel Ecomax (din pta Abator) cat de bine lucreaza?
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am fost o singura data dar au pus un diagnostic gresit si trebuia sa dau 23 milioane lei vechi petru CIM ,nu stiu daca erau slabi pregatiti sau au fost dusi in eroare ,dar am mers acasa si am zis sa incerc sa verific eu daca este CIM-ul sau nu ,,,,si surpriza cu 15 lei am rezolvat treaba (atat a costat un spray antioxidare),,,,,,,si de atunci nu mai merg la ei
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Vino joi la intalniri si o sa ai ocazia sa ii intrebi live cat de bine lucreaza. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR