Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
-se da bara jos ,are cate 2 suruburi pe lateral si 2 pe centru,unul sub bara altul in compartimentul rotii de rezerva dupa care ies la iveala locurile unde se dau gaurile de prindere



-dupa aceea se da jos roata de rezerva iar in margine mai sunt inca 3 locuri unde se dau gauri



-de mentionat ca acest carlig este compus din 3 parti:una mobila si doua fixe.una din partile fixe se pune in interiorul lacasului rotii care se prinde in 4 bride cu partea din exterior,cea mobila.

totodata se mai prinde cu 4 suruburi deasupra de marginea acestui lacas si cu 3 suruburi jos de carligul propriuzis.cam asa arata dupa montare

-dupa care se pune bara la loc si...gata.in speranta ca am putut fi de ajutor cuiva ,va multumesc.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru tutorial. Mai ramane sa dai detalii despre legaturile electrice ale prizei pentru ca sa ai iluminare pe remorca...
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
multumesc,dar din pacate nu am inca priza dupa cum se poate vedea.insa nu-i problema de priza ,am gasit la 50 ron noua cu instalatie electrica .pe mine ma interesa in primul rand carligul ca este si cam piperat si cam rar pentru modelul asta.la banii care l-am luat nici nu mi-a mai trebuit priza.
  • Lochness

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Multumim pt. informatii. Daca se mai poate inca o informatie scurta. Cum dau bara jos? Adica cum desfac suruburile de pe lateral si din centru? Trebuie ridicata masina sus?
Multumesc. O zi buna.
Skip ads

  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
masina nu se ridica absolut deloc de pe sol pentru ca ai loc destul .dupa cum am spus are cate 2 suruburi pe lateral(cam pe la jumatatea barii si in partea de sus)bagi mana pe langa aripa si pipai bine,ca s-ar putea sa nu dai de ele fiind "imbracate"in noroi uscat.unul in compartimentul rotii rezerva(are un intrand rotund de bagi mana-iti trebuie tubulara),iar celalalt sub bara (tot asa intr-un intrand rotund).spor la treaba.
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
[editat, multumesc]
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR