Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • crysty17bt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1992 C 16 NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am un vectra a 1992 1,6 C16NZ. M-am apucat si am cumparat oglinzi electrice si incalzite fara a ma documenta mai aprofundat.
Acum problema mea este urmatoare si daca este cineva pe aici care poate sa ma ajute i-as fi recunoscator:
- am cumparat oglinzile, fetele la portiere, instalatia din portiere astea le-am montat pe portiere numai ca am ajuns la unu hop cand sa mufez la mufa din stalp aveam numai doua fire adica cele de la boxe Smile si cam aici m-kam oprit.
- acuma am zis sa ma duc sa cumpar de pe aceeasi masina mufele de pe stalpi cu circa 20 - 30 cm de cabluri, dar intrebarea mea este mai trebuie altceva in afara de mufe, am citit pe undeva de un releu pt oglinzi dar nu stiu unde este poztionat, sau altceva ce mai trebuie<
- daca m-ar putea ajuta cineva cu o schema mai pe intelesul meu caci cea din carte este incalcita rau (sau eu sunt incalcit) pentru a o monta singur.
  • cloodvand

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C 16 NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut, ai cartea tehnica de la C16NZ? Am si eu tot o vectra A din 92 si mi-ar prinde tare bine.daca ai putea sa mi-o trimiti in format digital ti-as fi tare recunoscator...poate te ajut si cu oglinzile...

1. Daca ai montata F12 e bine, ea conform tabelului de sigurante de la aceasta masina protejeaza oglinzile electrice, geamurile electrice si inchiderea centralizata.
2. Anexez o poza mai jos care ar tb sa te edifice pe deplin si anime ca nu exista nici un releu pt oglinzi, ci doar butonul de comutare stanga- dreapta si reglaj. Vezi ca da mura-n gura, adica si ce culori tre sa aibe firele pe care tre sa le legi.


1= Baterie
2= Ignition
E1= MASA
177 = Buton reglaj oglinzi
178, 179= Cele 2 drivere pt cele 2 oglinzi

Ps. Poate nu uiti de ce te-am rugat
De curiozitate, cat te-au ajuns oglinzile si toate celelalte?
  • crysty17bt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1992 C 16 NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2007

  • Mesaj Privat
da-mi te rog o adresa de e-mail sau mess sa-ti trimit cartea ms mult deocamdata sa vad daca ma descurc. Am dat pe 2 oglinzi cu tot cu capacele din in terior, fetele la portiera de pe fata 200 lei. Acuma sper sa ma descurc singur sa le instalez sa nu mai dau si alti bani
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR