Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Corsa B de 1.2 are vreo 50 cp....Corsa C de 1.2 are 75 cp..dar comparativ cu loganul, o corsa C stock e mai putin stabila dar cu toate astea am dus-o pana la 160 km/h...o singura data, de proba, pe 4 benzi, in conditii de trafic lejer...a doua oara, nu cred ca o sa o mai fac.
  • linuh

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze am postat unde nu trebuia
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai alte sfaturi..in general...nu te grabi, cauta un prieten care are cat de cat habar despre auto (cred ca poti apela la colegii de forum din Iasi; nu actiona sub impulsul momentului-adica respingi vanzatorii care te impulsioneaza cu ceva de genul: te hotarasti in 5 min sau nu o mai iei..) Un vanzator bine intentionat ar putea sa te astepte pana in ziua de intalnire clubopel Iasi si sa vina cu ea la intalnire, pentru pareri ale colegilor de forum. In mod cert un vanzotor corect trebuie sa accepte testarea masinii, pe banii tai, la un service pe care il alegi tu- o sa coste in jur 50 max 100 lei o testare tip ITP+ compresie. DPV legal. vanzatprul ar trebui sa faca el verificarea RAR inainte de vanzare, dar asta nu s emai prea obisnuieste. Fa-ti o rezerva de bani pt inmatriculare (400-500 lei) si inca pe atat pentru revizie (daca vanzatorul nu iti dovedeste cu acte ca a facut-o el).
Cauta pe forum informatii despre:
- ce sa verific la masina sh
- ce se schimba la prima revizie, dupa cumpararea masinii.
O s amai revin daca imi mai trec si altele prin cerebel. Oricum ai ce cauta pt 2-3 zile.. sa iti faci o parere cat de cat completa .
  • linuh

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Am inteles. Ma apuc de documentatie. Cum am noutati revin. O zi cu spor tuturor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR