Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • Jh0nny

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Am gasit mai demult o discutie despre cineva care a gasit o bucata dintr-un arc pe drum , o spirala din arc de suspensie !
Problema e ca si mie mi s-a rupt o bucatica din arc ... partea de jos care sta pe cauciuc ... o bucatica de 180 grade , nu e spira completa , jumatate de spira ! As vrea sa stiu ce riscuri am daca merg cu el asa ... ptr. ca masina e grea ! Nu conduc sportiv ... si merg destul de incet pe drumurile cu gropi ... deci as putea sa merg cu el asa pina in primavara sau trebuie schimbat urgent ?
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pina la primavara rezista asa daca nu mergi pe denivelari prea mult.
Arcurile o sa trabuiasca sa le schimbi pe amindoua.
  • Jh0nny

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Asa arata bucata rupta , e si cheia in dreapta , se vede cam cat e de mare bucata ! Obligat le schimb pe amundoua ptr. ca masina are 216.000 km , crek sunt arcurile ei originale ! Au obosit saracele ! Smile ! ms de raspuns dan !

  • sili1169

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2007

  • Mesaj Privat
poti sa circuli inca mult si bine, ti se va mai rupe inca o bucata tot cam asa in urmatorul an, probabil si din celalalt dar nu are nimic. Eu merg asa de peste un an si am fost la service sa-mi schimb arcurile dar acolo un prieten mia zis ca nu merita fiinca dau banii degeaba si aceasta se intampla in timp la aproape toate masinile aduse de dincolo. Totusi cum a zis colegul (dancuciureanu) daca le schimbi trebuie ambele si costa (noi) fara manopera 400-500 ron (depinde de unde le cumperi).
Daca doresti sa-ti inalti garda este normal sa le schimbi insa si cu astea ce le cumperi acum in 2 ani patesti la fel (de la urcatul pe borduri).
Skip ads

  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Dar daca ar fi rupt un arc pe fata ar putea fi o problema?
  • zafiry

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 y2odth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2009

  • Mesaj Privat
si eu am o bucata pe stanga rupta tot cat a ta cam din primavara si merg asa cu el si nu am nici o problema
  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
E o problema generala la Zafira.La mine e rupta de un an si nu am nicio problema .La primavara le schimb pe amandoua.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR