Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • nity

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2006 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua! frati Agileni, am avut o mica problema cu comutatorul luminilor de la plafoniera de la haion.
Problema este ca am inchis superficial haionul si luminile de la plafoniera au ramas aprinse descarcandu-mi bateria. Contactul de inchis-deschis este foarte sensibil si desi alarma nu mi-a dat de stire ca o usa a ramas deschisa, probabil a fost la limita, cand am incercat haionul usa s-a deschis in prima treapta. As vrea sa stiu unde se afla butonul de comanda pentru al anula. Problema poate sa mai apara oricand pentru ca plafoniera se stinge si se aprinde la limita maxima de strangere a haionului. Multumesc!
  • Sorin Deac

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
S-a mai discutat pe tema asta.
Trebuie sa demontezi mecanismul de inchidere de la haion, cu comutatorul respectiv si sa verifici comutatorul..
Acesta trebuie sa aiba doar doua pozitii certe de stationare (inchis si deschis). De pe acest comutator alarma si inchiderea centralizata iau informatia cu privire la starea si pozitia haionului si vor actiona in consecinta...
Este foarte posibil ca acest comutator sa fie defect, cu lamela detensionata sau cu contact imperfect. In acest caz trebuie desfacut si a se incerca repararea lui.
Altefel vei gasi numai la desmembrari, sau la reprezentante OPEL tot ansamblul la preturi impresionante...
  • nity

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Agila 2006 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Da, asta am presupus si eu dar nu stiu unde sa actionez, unde e mecanismul? , ce trebuie sa desfac? (si sa nu stric). Multumesc!
  • Sorin Deac

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ai toate detaliile de demontare si montare la sectiunea: Opel Agila / Lumina Plafon Arrow
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR