Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
de ceva timp ma intreb daca suntem pasionati de opel sau o[el este o masina accesibila pt noi din punct de vedere al cossturilor.
voi ce masina v-ati lua ?
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Discutia e lunga, am votat ca "asta imi doresc", pentru ca pana la un anumit nivel de bogatie materiala, gandind la rece Opel e cea mai buna alegere, la modelele ieftine, intretinerea e ieftina, satisfactiile proprietarului nu sunt putine, iar pentru pretentiosi exista si Opeluri mai deosebite asa cum e al tau, sau modele noi ca cele de la OPC. Daca as fi un fel de "batranel hormonel columbeanu" in mod sigur as aspira si as avea supercar-uri, dar pana acolo e cale lunga..... deci pana sa am primul milion de dolari Opel works fine 4 me ! Smile Smile Smile Smile
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic si una si alta, eventual asi trece pe un A3, dar am alte prioritati pentru moment...
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
raportul pret calitate e cel care decide
Skip ads

  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Acum ceva timp eram fan BMW dar de un an de cand am OPEL mi-am schimbat preferintele.
Daca ar fi sa o schimb as alege tot o vectra hatchback full, dar la motorizare inca nu stiu pentru care as opta intre 1.8 - 140cp sau 1,9 cdti - 150cp Rolling Eyes
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
si totusi sunt multe voturi la "asta imi permit". As vrea sa pun o intrebare celor care au votat asa, fara sa fiu rautacios, sau indiscret. Ce alte masini au avut? sau ce alte masini si-ar dori si de ce?

Intrebarea nu e fara sens, votul trebuie sa aiba o justificare, si daca aceasta este corecta ne poate ajuta pe toti sa ne formam o parere mai pertinenta despre Opel si pozitia sa fata de concurentii de pe piata.

Eu personal am un grup mare de prieteni in afara clubopel, care au diferite marci si tipuri de masini, de la Dacie si Cielo, pana la Mitsubishi Evo 8 si BMW seria 7 penultimul model, si niciunul dintre ei nu poate spune ca nu-l enerveaza/supara/deranjeaza ceva la masina lui. Si eu sunt deranjat de anumite aspecte legate de masina mea, dar daca trag o linie dupa ce consider aspectele pozitive/negative la masina mea, rezulta ca sunt multumit pe ansamblu, si cand o voi schimba, urmatoarea masina va fi tot Opel, pentru ca un important aspect al satisfactiei la mine o constituie fiabilitatea masinilor produse de aceasta marca. Indiferent cat costa piesele si manopera (nu iau in calcul costurile pentru ca atunci as putea considera ca votul meu trebuie sa mearga la "asta imi permit"), am incredere in masina ca nu ma va lasa in strada, mai ales acum dupa ce o cunosc atat de bine.
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
pentru romania zilelor de azi si verniturile noastre
  • swiss

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
eu am votat asta imi permit...deoarece din acest motiv mi-am luat opel. acum ca il am pot sa spun ca asta imi doresc :O . in mintea mea aveam o imagine mai proasta despre opel decat am acum...iar classicul pe care mi l-am luat se potriveste perfect cu masina pe care mi-o doream. pe de alta parte e adevarat ca mi-as mai dori un seat leon modelul nou, sau un a3 sau un bmw seria 1 sau 3...greu de raspuns la intrebarea asta...
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am astra caravan y20dth si asta imi doresc din ceea ce poate fi comparat cu el.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
p'asta mi-o doresc pentru ca p'asta mi-o permit Rolling Eyes asta e un raspuns fairplay!
subscriu la ce a zis vecinul de deasupra, y20dth-ul meu, ma face sa mai ies din routina zilnica. pe zi ce trece o iubesc mai mult Embarassed
in totdeauna omul ar vrea mai mult. si daca ai avea un bentley ai zice ca vrei un rolls dar ti-e lene de formalitati.
  • eu
  • ***
  • 713 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 713
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Subscriu la ce a zis prietenul LOVE4CARS: P'asta mi-o doresc pentru ca p'asta mi-o permit dar ar trebui sa imi permit o masina mult mai scumpa decat Opel ca sa renunt la Opel. Nu as renunta la aceasta marca pentru o masina cu 2.000 - 3.000 de euro mai scumpa (vorbind de masini noi).
Pe piata romaneasca oricum e cel mai bun raport calitate-pret.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pai... sa nuantam putin....

de dorit mi-as fi dorit o astra 2005 (eventual opc)Rolling Eyes... dar anu trecut mi-am permis doar o astra f din '96 Crying or Very sad ... deci ar trebui sa votez la ambele rubrici da' nu cred ca se poate Smile

si daca tot e sa fim sinceri, eu unu as cam vrea o toyota avensis Cool , alta clasa, alte pretentii... deci nu este inca de mine Embarassed
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
mi-am permis masina din semnatura ( desi ma incadram si la H, dar asa a fost sa fie) si o sa mi-o schimb cu un Signum. *odata*
Super masina ....
desi oscilez intre el si noul passat. asta pt ca nu vreau sa muncesc pt masina si sa imi iau ceea ce chiar vreau .. Audi A6 quattro 3.0d + piele bej
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
eram in timpul facultatii cand mi-am luat opelul si asa cu multe sacrificii, dar decat Dacie... Embarassed prob. ca o vreme destul de lunga tot cu asta o sa raman, sincer mi-ar fi placut un Wv Passat modelul actual, imi place partea frontala la nebunie
  • Ciprian

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2003 Y20DHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Salut!
Eu am luat masina ca mia placut. Si acum dupa ce o am si o folosesc imi place si mai mult. Si ma bucur cand vad pe strada alte Opel-uri , au ceva in comun si imi plac. Daca ar fi sa-mi permit sa-mi schimb masina as alege intre Opel ai Audi. Dar acum cu OPC-ul ....nush sigur daca am incerca Audi. Smile
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sal !

Eu mi-am luat Opel pentru ca mi-a placut si asta mi-am permis la acea data si e muuuult mai bun decat Dacia Laughing Daca as avea vreodat' suficienti bani ca sa imi pot lua ce mi-as dori, atunci ar fi Mercedes klar !!! Mentionez ca e prima mea masina si nu am mai condus alceva decat Dacie si acum Opel Astra, dar am fost cu o varietate mare de masini.

That's!

CristianTM.
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Cand mi-am luat Opel-ul am mai avut alternativa Ford Mondeo '98 sau Ford Scorpio '96. Raspunsul corect ar fi: am ce imi place din ceea ce imi permit. Ce mi-as dori ar fi un BMW seria 3 benzina cu motor de 6 cilindri, un Subaru Legacy/Outback eventual sau o Honda Accord tot benzina (dar nu imi permit inca Sad ). Daca ar fi sa imi schimb masina as cauta un Vectra B mai nou cu Z22SE (Vectra C e o dezamagire pt. mine). Nu ma incanta VW (chestie de gust), urasc Fordul (experienta...de viata Wink ) iar Mercedes poate o sa-mi iau (daca o sa-mi permit) dupa 60 de ani.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
botosu a scris:
si daca tot e sa fim sinceri, eu unu as cam vrea o toyota avensis Cool , alta clasa, alte pretentii... deci nu este inca de mine Embarassed


sa stii ca m-am invartit si am condus niste toyote(si mai conduc) si nu m-a fascinat nimic la ele. sunt niste masini reci care mie nu-mi spun nimic. tu vorbesti de clasa si pretentii la toyota!? sa fim seriosi! ce are in plus o avensis fata de o vectra!?
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:
.....
ce are in plus o avensis fata de o vectra!?


de gustibus
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Cred ca problema este pusa gresit.
In orice situatie exista o alta masina pe care ne-am dori sa o avem.
Cine ar refuza un supercar daca ar avea posibilitati financiare....


Nicos
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

masina care ne-o dorim sau care ne-o putem permite
asta imi doresc 40%
asta imi permit 59%
52 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR