Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tigra din 99 inmatriculata cu 1000 de euro si tu ii spui sa vada daca nu a fost lovita? Laughing Ma indoiesc ca garnitura de chiulasa se duce in 100.000 km. Rolling Eyes
Acuma vad ca are si 100.000 km. Unde le gasiti fratilor? Shocked
Skip ads

  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Adica? poate omul vrea sa scape de ea{stie el ce stie}garnitura de chiulasa la tigra se ciupeste cam in jurul a 100-130.000km cam asta e media si crede-ma ca am vazut destule tigre cam au probleme cu racirea
  • myhay1208

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am fost sa vad masina si intr-adevar arata bine , nu are probleme. Functioneaza totul pe ea si am descoperit un singur defect pe langa un far spart (asta imi zisese deja baiatul) si anume ambreiajul care trebuia lasat un pic cand bagam in mansalier altfel caraia in rest era in regula.

Partea proasta e ca suma ceruta nu era chiar cea din anunt. Daca in anunt era vorba de o suma in jurul a 1.100 euro azi a spus de fapt ca nu era doar atat ci ca era vorba de 4.100 euro si ca mi-o lasa la 4.000.
Singurul lucru care nu l-am inteles e ca de ce a scris in anunt un lucru si in realitate e altceva ...

Era prea frumoasa masina sa fie adevarat pretul ala de 1100. Very Happy
  • kveschi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2009

  • Mesaj Privat
eram aproape sigur k e gresit pretul....oricum 4000E e prea mult pt o tigra din 99 indiferent de stare si dotari...cel putin asta e parerea mea :p
Skip ads

  • meanpower

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Am 19 ani si vreau sa imi iau o Tigra. Imi place masina si vreau sa imi iau ceva din banii mei.
Daca iau ceva din Germania pana in 2000 o sa am probleme cu ea? Am 2500-3000 euro buget...
  • ag16edi

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
am eu una la 3000 super draguta intrata de 4 luni in tara.......daca te intereseaza pm
  • meanpower

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2010

  • Mesaj Privat
edi- daca imi trimiti un PM cu poze si ceva detalii, ar fi ok.
Merci!
  • alinutta_8607

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Tigra 1996 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
TheNewComer a scris:mctoto, nu erau covorase de aluminiu. Erau niste cauciucuri metalizate. Probabil ca asa se numesc "aluminiu". Ce pot sa mai zic...

Am facut acest gest pentru ca multora le place Tigra si pot fi tentati sa cumpere din entuziasm si speranta ca "se rezolva ce are". In realitate insa nu se merita sa cumperi o masina farmata.

O expertiza specializata este mai mult decat necesara la o astfel de achizitie. Nu stiu cum vi se par sumele de 5000 de euro, totusi indiferent cati bani am avea nu se merita sa-i aruncam pe gunoaie, gunoaie care in tarile vestice se ofera gratis celor care-si platesc transferul de proprietate. La noi aceste gunoaie se vand.

Imi pare rau de colega noastra. Daca nu ma insel in unul din topicuri (probabil recente achizitiei) era foarte entuziasmata.

Tigra si-a cam trecut ce-i 7 ani de gratie de multisor iar toti care le vand le vand pentru ca nu prea mai merita sa le intretina, nivelul cheltuielilor pentru ajustare fiind exagerat de mare. Am ajuns la aceasta concluzie mai demult, dar am tot sperat.

Despre vilbrochen, cand mai aveti nevoie de piese puteti sa va interesati si la mine. Am o relatie care aduce tot felul de minunatii la preturi foarte bune, desi dureaza cateodata.

De exemplu un motor si o cutie de Opel Tigra, Calibra ma ajunge pe mine cam la 500 Euro cu tot cu computer de gestiune, injectie, tot.

Nu promit nimic dar nu strica o intrebare.

Un alt punct de vedere: decat sa-mi cumpar un Tigra (sau masina straina) la care trebuie sa-i schimb ceva, oricat de ieftin m-ar costa, numai din confort, prefer sa-mi iau o Solenza de exemplu in stare exceptionala.

M-am saturat de dat jos motoare si desfacut. Deja pasiunea asta a mea m-a uzat cam mult.




o oglinda stanga pt o tigra din 96 ?mersi
Skip ads

  • Leelee

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Vand Opel Tigra, 1400 cm3, benzina, 08. '96, geamuri electrice, alarma, inchidere centralizata, aer conditionat, 152.000 km, foarte bine intretinuta.
Stare perfecta, fara nici o exagerare, se poate vedea la test cum merge masina si la ce ma refer.
Inmatriculata Bulgaria, acte in regula, contract vanzare cumparare + procura pe termen nelimitat. Asigurare, itp si carte verde valabile pana in 05.2011 cand se reinnoiesc.
Pret 2200 E.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mai, voi nu faceti nici unul peste 8000 km/an Question Rolling Eyes
  • bodo.kinepa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
care ar fii ultimul pret la ea ?
  • Leelee

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
2100
Skip ads

  • bodo.kinepa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
multumesc pentru oferta dar nu ma pot incadra in bugetul pe care il am .... spor la vanzare
  • Leelee

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Merci, bafta si tie !
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut. vreau si eu parerea voastra despre opel tigra.
vreau sa achizitionez o asfel de masina pt sotie

Salutare,
va recomand sa cititi acest topic pentru evitarea neplacerilor supuse de regulamentul forumului.
Multumesc frumos pentru colaborare si intelegere,StefanTolos.

  • matican

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
si eu am avut opel tigra!

Micutza , consum putin 5-6 %, dar daca sotie e inalta nu prea as recomanda, pentru ca poate sa de cu capul de sus!

Altceva ce ai vrea sa aflii?
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
doar daca sta in spate poate da cu capul de sus
  • catalin_m7

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2009

  • Mesaj Privat
mai terminati cu prostiile astea cu inaltimea, eu am 1.85m si 84 kg si stau foarte confortabil la volan; pentru doua persoane masina este perfecta
  • mdln

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cumpar opel tigra...1.4 pret rezonabil.
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
matican a scris:...dar daca sotie e inalta nu prea as recomanda, pentru ca poate sa de cu capul de sus...


Nu fiti rai, n-a specificat inaltimea ... o sotie inalta incepe de la 190cm Laughing ... dar daca se alege o Tigra cu trapa se rezolva si problema asta ... mai ales daca are 220cm Shocked

Eu am peste 175 cm si nu am nici o problema, fratele meu are in jur de 185cm si poate conduce fara problema! Scaunele de la Tigra se regleaza si pe inaltime! Deci daca esti scund si vrei sa vezi mai bine se rezolva ... si invers e valabil.

PS: Cred ca matican se referea la momentele in care se intra in masina, daca n-ai grija cu capul, e posibil sa-ti aduci aminte ca-l ai pe umeri! Wink Dar si asta se rezolva cu o mica precautie si antrenament. Eu unul cred ca am dat odata din cauza vitezii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR