Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
@hormon -> my bad , poate am inteles eu atitudinea ta gresit - mi se paruse un pic cam mistocara asa ....

cat despre faruri cu sticla clara - doar aftermarket - sticla de far homemade nu e fezabila deloc

si stopurile cu led , e mai usor sa cumperi un set de stopuri clare - si sa modifici treaba cu led pe ele decat pe cele originale- plus ca ptr modelele noastre vectra a sau astra F sunt destul de ieftine 4-5 mil setul - avand in vedere ca pe mine custom baby eyes ma ajunge acus la 3 mil zic eu ca triplele sunt destul de ieftine ..si ma bate gandul sa ma echipez si eu Smile

spor la treaba !
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
nu sunt genu de persoana pentru mistocãrii !

uneori, intentia conteaza !

Bafta si tie !

PS: numa ce ma bucuram si eu ca am numere definitive... acum ca vine primavara... incepe multa treaba pe masina Twisted Evil
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
h0rm0n a scris:@andreshmek : a iesit frumos munca ta, si apreciez, dar parca nu da bine la acele faruri, se vad dungi si striatii de la capac/far ! Sad
@hot: de asemenea si tie ti-a iesit mai mult ca perfect, si se vede frumos prin sticla clara, dar nu era mai frumos sa fi facut dublu inel? adica si la faza lunga...


Nu am vrut inel dublu pentru ca prea semana cu alte marci sau faruri cu angel eyes(am vrut sa fac ceva diferit de restul ca sa ma intelegi).Urmeaza sa ii fac la fel si pentru proiectoare(cand am sa mai am ceva timp).
catalinux a scris:
hot a scris:Gata cu munca.Rezultatul final Cool

Felicitari, ai reusit pana la urma...
Care era problema? Cum le-ai desfacut in final? Sau a ramas doar solutia cu "viziera"?

Da a ramas solutia cu viziera.REPET pentru cei care vor sa incerce farurile de vectra C facelift(nu stiu la cele fara facelift)nu se deschid cu metoda clasica(incalzit in aragaz sau cu feonul)intrucat au un mastic care nu se inmoaie.Cand am ars o bucata din respectivul mastic nu s-a topit ci s-a carbonizat.

Andresmeck pe spatele angelului am lipit hirtie reflectorizanta(din aia argintie care se lipeste pe camioane).
  • just.alecss

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2009

  • Mesaj Privat
frumos baieti, foarte frumos. credca o sa incep si eu.. ca am tot timpul din lume la dispozitie...din pacate am piciorul in ghips...in fine.inca nu am reusit sa achizitionez tija , dar cand fac rost o sa incep Smile, am gasit la mine in oras dar tija era goala...si din cate am inteles trebuie sa fie plina ca se se vad frumos,,,voi de care ati folosit? inca ceva...daca m`ar putea ajuta cineva cu niste indicatii cum sa imi fac stopuri cu led...
  • Micu 87

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2009

  • Mesaj Privat
dupa filmuletul acele de pe youtube m-am luat si eu cand mi-am facut la fosta nova

Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR