Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • DIAVOLUTU

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
salutare
de curand mi sa dus motoru de tot
am un opel kadett caravan din 1983 si as dori sa stiu cat ma costa aproximativ sa il fac,eventual daca stie cineva vreun mecanic bun in timisoara si ceva magazine de unde ar fi mai convenabil(financiar vorbind) sa imi cumpara cele necesare punerii lui pe picioare.
multumesc...
salutare
Skip ads

  • DIAVOLUTU

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1983
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
am uitat sa specific ca e motor de 1.3 benzina
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Ca sa faci un motor de la zero te costa in jur de 500-600 EURO cred ca iesi mai ieftin daca cumperi unul de la dezm si il montezi, scutesti o pierdere de timp scapi de dureri de cap sau costuri inexplicabile ale manoperei...
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pai daca il faci de la 0 il faci cu piese noi, cel de la dezmembrari nu stii cat te mai tine sau ce bube are.
Skip ads

  • zafycom

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Braila
  • Masina: Agila 2001 Z10EX Parca
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
sincer eu lasi prefera pe ala de la dezmembrari.
nu srtii pe cine mai injuri , stii cum e la unul vechi repari una se strica alta.
  • icdincu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Kadett 1985 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu mi-am schimbat de curand motorul, cu un 1.3 benzina luat de la dezmembrari, am dat 10 mil si sunt multumit. Trage mai bine decat cel existent, original, care era pe masina atunci cand am cumparat-o (in 1998) si a cazut anul trecut. Pe cel de la dezmembrari l-am luat cu acte, in iarna acestui an. Pana acum e OK.
  • Andyy

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1979 ohc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2006

  • Mesaj Privat
eu ieri mi-am luat masina de la mecanic si mi-a facut motoru ca nou si m-a costat 200 euro manopera +piese....
sau daca vrei...poti sa-ti iei si la mana a doua dar fara proba nu te sfatuiesc sa-ti iei
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
rog detaliaza "operatiile" pe care le-a suferit motorul sa ne dam seama in ce anume a constat manopera asta deoarece am auzit cazuri cand numai manopera pentru schimbul unui ambreaj a costat mai bine de 200 EURO
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
prietene te sfatuiesc sa-ti cauti un kadett neinmatriculabil, gasesti la 3-400 euro. ai si motor+restul de piese si ansambluri
  • Andyy

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1979 ohc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2006

  • Mesaj Privat
deci eu cu 200 euro am segmentat motoru, am schimbat semeringurile de supape,, rectificat supape, schimbat tot ce inseamna garnituri, filtru ulei, ulei,capac ulei nou ( ca ala vechi curgea), bujii noi, lulea schimbata,....cam atat

dar daca m-a costat numai atat nu inseamna ca e mai rentabil...poate sa-ti desfaca mecanicu motoru si sa constate ca sunt pistoanele sau camasile duse si atunci aproape ca se dubleaza costul....sfatul meu e totusi un motor sh cu proba......


iti dau motor de kadett 1.6 complet cu carb dublu corp...il probam...si te duce 100 euro motorul si nici nu are rost sa-l mai omologhezi ca rarul il faci la orice centru si pt un mil nici nu se mai uita la masina
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR