Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Daca imi iau akuma o calibra neimatriculata cu acte valabile, as putea sa o inscriu cand intram in UE??? am gasit una in tara turbo la 3000 euro si ma gandesc sa o iau. da pot sa o inscriu dupa ce o iau??? ce acte imi trebuie ?
STie careva????
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:Daca imi iau akuma o calibra neimatriculata cu acte valabile, as putea sa o inscriu cand intram in UE??? am gasit una in tara turbo la 3000 euro si ma gandesc sa o iau. da pot sa o inscriu dupa ce o iau??? ce acte imi trebuie ?
STie careva????

*
Eu nu stiu sa-ti raspund direcr, dar DUPA va valora mai putin, caci se va putea aduce direct "de la mama ei"... Embarassed
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Chestie e ca vreau sa stiu daca voi fi scutit de taxe...ca or sa fie cam mari uite aici: Sa vezi cam ce taxe or sa fie ::https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=6826
  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pai de ce crezi tu ca vei fi scutit de taxe?

daca esti asa de hotarat sa-ti iei un turbo 4x4 vezi ca e una inscrisa de vanzare pe autovit.
mentionez ca nu e un sfat , nu cunosc masina si nu stiu daca e ok,
dar la ce am vazut eu prin ro mai bine nu te duci sa o vezi
Skip ads

  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Lasa-ma cu aia ca am mai gasit una la 4500euro da...mai bine lasa merg cu caruta Very Happy ma gandeam ca nu o sa ma incadrez in taxe deoarece ea este deja in ROmania...
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:Lasa-ma cu aia ca am mai gasit una la 4500euro da...mai bine lasa merg cu caruta Very Happy ma gandeam ca nu o sa ma incadrez in taxe deoarece ea este deja in ROmania...


LOL Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ai fost funny la faza asta...foarte funny Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Taxele care se pun se pun la inmatricularea unei masini, de fapt sa fiu mai sincer la PRIMA inmatriculare a masinii in RO. Imagineaza ti ca aceste taxe vor fi, in functie de motor si de gradul de poluare un pic mai mari sau mai mici, depinde de la caz la caz........Dar ca sa poti inmatricula o masina care e in RO, are E2, si motor foarte mare ...te va costa identic cu una adusa din DE Wink

HINT:cu cat mai mare e E ul cu atat mai putine taxe sunt, si la inmatriculare si la impozite si alte kkturi. Wink Cool
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
aha......deci asa o sa fie.... Da noi care avem deja masinile inscrise ne supunnem la fel legilor??? Adik sa platim si noi taxe de poluare si alte chestii.
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:aha......deci asa o sa fie.... Da noi care avem deja masinile inscrise ne supunnem la fel legilor??? Adik sa platim si noi taxe de poluare si alte chestii.


Prietene ...citesti mai adanc textul: PRIMA inmatriculare a masinii in RO
Skip ads

  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Roger That Very Happy Am inteles.
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Pai..vezi..nu de alta dar imagineaza ti ce ar insemna sa vina tataita cu o treisparnita sa o inmatriculeze si sa ramana asa Shocked cand o afla ca are de platit vreo 3000 de E Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Florinake u ce masina ai???? Nu iti este frik???de valul de masini SH care or sa vina? esti constient ca piata de la noi e in scadere........
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
unde dracu e in scadere...poate la SH-uri...ca vad numa CLS-uri pe strada si S noi noutze...
Skip ads

  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Pai de Sh era vb ca LEasing la masini noi e in floare....Very Happy
Akuma sa ai un salariu akolo de 400-500 euro pe luna iti iei masina beeton Smile
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:Pai de Sh era vb ca LEasing la masini noi e in floare....Very Happy
Akuma sa ai un salariu akolo de 400-500 euro pe luna iti iei masina beeton Smile


Am un salariu de 400-500 de E pe luna dar nu vad unde e problema aici ??? Rolling Eyes Atata timp cat nu dau in cap sau fur pentru o masina mai calumea deocamdata nu pot decat sa ma multumesc cu asta.

@alex_zone-am un Astra F din 93, cea din garaj, insa in putin timp o sa o vand. Mai mult ca sigur ca in toamna o sa iau un G .....sau poate chiar BMW cine stie Laughing Laughing Laughing Dar..problema e asa.....nu or sa scada asa de mult preturile la SH E2 din simplul motiv ca or sa fie mult mai scumpe masinile de afara cu E2 decat cele din tara. Ce se vor aduce mai usor vor fi E4 ....asta in cazul in care are cineva peste 5000-5500 de E.

Si daca intr-adevar o sa fie vreunu disperat dupa o masina veche si va gasii acolo probabil va da pe ea inca odata pretul ei....ceea ce nush cati vor face asta Wink
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
ToX a scris:unde dracu e in scadere...poate la SH-uri...ca vad numa CLS-uri pe strada si S noi noutze...


ai dreptate. cica n-are bani romanul dar in fiecare zi vad cel putin 4, ori cls ori esuri Very Happy (d'alea noi) numai zic intr-o zi cand am vazut un S, alb, brabus. a innebunit lupu'. cand voi vede la noi un CLR Mc, nici n-am sa ma mir Sad
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Da ma da majoritatea astea noi sunt leasing luate pe firma cine stie ce smenuri ..alea alea... nu stiu cat la % sunt luate Cash. poate 10% da nu cred.....
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
s-o crezi tu ca sunt luate majoritatea pe firma Smile nu-l tineti minte p-ala care s-a dus sa-si ia maserati cand s-a deschis reprezentanta si s-a dus cu geanta de bani dupa el ? Smile

anyway, pt un disperat care vrea masina veche il va costa inscrierea ei aici probabil cam cat ar fi aceeasi masina cumparata de aici... dar diferenta e ca din nemtia stii ce iei
  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
O Calibra adusa de dincolo va costa destul de mult ca sa poata fi inmatriculata...numai taxa speciala va fi in jur de 2500 euro ptr o V6 si cam 2000 pentru celelalte cu mici variatii in functie de an puteti calcula singuri taxa aici http://www.mfinante.ro/proi...e_cod_fiscal1.htm sau aici dar mie nu prea imi mergehttp://www.automondial.ro/ iar in Germania turbo si V6 au preturi un pic mai mari decat celelalte modele
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR