Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
vreau sa merg la anu (2010) dupa 15-20 ianuarie... voi merge in bulgaria, pentru ce caut eu bulgarii sunt perfecti(adica masini sh '98-2000)

cautarile mele s.au restrans asupra urmatoarelor masini:
opel vectra B (2.0 dti, 101 hp, cel putin an 2000)- o gasesc cu destul de multe dotari cum ar fi: geamuri electrice, climatronic (AC cam au toate), jante de aluminiu,comenzi pe volan etc.

opel astra G (2.0 dti (exclus motorul de 1.7, am ajuns la concluzia ca nu e un motor fiabil de aici de pe forum), 101 hp, cel putin an 2000)- gasesc modele cu jante de aluminiu, aer conditionat(cu climatronic nu prea sunt 'astre'), geamuri electrice etc.

mai gasesc si vw golf 4, cu motor de 1.9 tdi de 90-110 hp, dar an mai vechi adica 1998 cel mult 1999; golf ingrijit(cu 4 USI caut eu) sa arate bine gasesti cam greu in banii de care dispun eu, dar gasesti...

cercetez piata din blugaria aproape zilnic, acum daca ar fi sa plec de exemplu, am 4-5 vectre care arata f.bine, 4-5 astre la fel, si vreo 2 golfuri, deci am de unde alege...

mai e ceva pana atunci, sper sa fac alegerea cea mai potrivita; le multumesc colegilor de forum pentru ajutor si astept in continuare sfaturi... toate parerile d-voastra sunt binevenite...
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai, pana atunci intereseaza-te pe la ce sa te uiti la achizionarea unei masini. Cauta ca stiu sigur ca este un topic despre asta. In rest, mult succes!
  • marius_b0y

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
daca cauti pe mobilen.bg nu sunt aceleasi preturi cu cele din parcuri eu personal mi-am luat un opel vectra a acum 1 luna din bg 1.7 d si merge super cam lenes pe langa calibra(fosta masina) dar e foarte bun si consuma putin in jur de 5 6l/100 km si mai are si 300000 si am facut deja cu el inca 3000 si singura problema am avut-o la furtune pe care le-am schimbat asa ca recomand bulgaria si iti iei o vectra b buna la banii aia vb cu superdragos ele se ocupa cu bulgaria eu cu el am fost
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
la ce faci referire cand spui ca preturile nu sunt la fel cu cele din parcuri?
in parcuri preturile sunt mai mici sau mai mari ca cele de pe site?
mai cunosti si alte site-uri bune de masini sh bulgaria inafara de:
-mobile.bg
-cars.bg
-cars24.bg(care cred ca e cam aceeasi chestie cu cars.bg)?

sa auzim de bine...
Skip ads

  • johnnytuch13

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2009

  • Mesaj Privat
LIVIU_ionutz a scris:vreau sa merg la anu (2010) dupa 15-20 ianuarie... voi merge in bulgaria, pentru ce caut eu bulgarii sunt perfecti(adica masini sh '98-2000)

cautarile mele s.au restrans asupra urmatoarelor masini:
opel vectra B (2.0 dti, 101 hp, cel putin an 2000)- o gasesc cu destul de multe dotari cum ar fi: geamuri electrice, climatronic (AC cam au toate), jante de aluminiu,comenzi pe volan etc.



Daca te ajuta cu ceva, am achizitionat o vectra b2 2.0dti 2001 in septembrie anul trecut. Sunt foarte multumit de ea, am cautat sa fie spatioasa (dar nu break), motorina si ceva cai la bord. Modelul meu e hatchback.
Ai precizat ca de motorina mai faci rost. Daca te indoiesti de calitatea acesteia, iti recomand un aditiv. Era cat p-aci sa-mi pun masina pe butuci din cauza mersului subturat (chipurile sa-mi consume mai putin) si de motorina la negru.
Nu sunt multumit de consumul din oras: 10-11-12. Pentru vremea de afara e un consum destul de normal. Am sa vad la vara cum se mai manifesta.
Sper ca ti-am fost de folos.
Succes!
  • mihaibbb

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2009

  • Mesaj Privat
recomand vectra
1. arata mai bine
2. e mai sigura
3. este mai rezistenta ( mai repede bagi bani in golful ala decat in vectra)
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am fost, si mi.am luat vectraB('98 ) 2.0 DTI(x20dth) pana la urma... urmeaza topic de prezentare in curand, deocamdata nu am timp..

sa auzim de bine, Liviu
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR