Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat

dupa ce am citit , eu nu inteleg totusi ceva: se poate? sau nu se poate?
daca sunt mai multi de 2000 se poate ? si daca sunt mai putin de 2 , nu se poate?..
de aici putem trage concluzii fiecare.
eu unul am tras atunci cind am apelat la grigs pentru acel convertor pe care la facut m.nick la cid-ul meu. m.nick a fost singurul care a avut curajul sa incerce , indiferent de cistigurile banesti ( chiar nu stiu daca si-a scos bani , cu mine Question , ca nu stiu ce cheltuieli a avut...) .dupa multa munca , m.nick a realizat ce grigs a spus ca nu se poate face... Shocked cinste lui si tot respectul.
acum grigs intreaba citi vor asa ceva....
parerea mea este ca asa ceva se poate face, si aici , pe acest , site intram sa n-e ajutam
.


I-mi pare rau, dar cred ca ai o problema de logica. Eu nu am zis ca nu se poate face, am zis ca nu merita din punctul meu de vedere si nu am disponibilitatea necesara. Pretul ar fi de 160euro daca as putea sa fac mai multe. Cati ar fi dispusi sa cumpere?
Costurile de productie sunt mari, ma refer la a face un produs profesional pe care poti sa-l vinzi cu factura si garantie.
Ca sa poti sa oferi un pret mai mic trebuie sa produci mai mult. E simpu, ai inteles care e diferenta intre 2000 si 2.
Cand m-am apucat eu de acesta interfata pentru CID 16:9 nu exista nimeni care sa ofere un astfel de produs profesional. Era cineva in Germania care avea o versiune simpla pentru AstraH la un pret de 140euro. Nu am reusit sa dau de acel individ asa ca m-am hotarat impreuna cu cineva care are firma sa fac un astfel de produs pentru Vectra si Astra, si sa ofer posesorilor Opel o astfel de posibilitate. Daca ar fi sa mai fac inca odata acest lucru as prefera sa cumpar una la 160euro.

Una peste alta, am reusit sa fac ceva care in momentul respectiv este unic in lume la ce ofera si incomparabil cu versiune aceea simpla (de amator) oferita de neamtz. Poti sa te uiti pe Ebay la feedback-ul meu si o sa-ti dai seama.
Te rog sa fi mai atent cand faci anumite remarci despre cineva. Sa ma critice cei care au reusit sa faca ceva cu mana lor in acest domeniu nu tu care astepti la ceilalti.
Skip ads

  • VectraV6

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nu am deschis acest thread sa dau curs unei dispute. asa ca va rog sa va opriti aici.
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
grigs:
ce ai reusit sa faci unic e ok . ca unic ai reusit sa faci doar ce ai luat de pe net si ai adunat intr-un singur produs , mai multe produse.... asta e altceva.( asta este parerea mea , impartasita si de alti..) .
si cum zic eu: " prostu' ala de neamtz , care este" , este cel care a inventat ( ca sa zic asa) acea interfata... el a facut ceva ieftin , pentru toata lumea ( deoarece a postat pe net si schemele , de unde le-ai luat si tu ca nu ai dat de el, dar ai dat de schemele lui...) , tu ai facut-o pentru bani .
e alegerea fiecaruia , doar ca ai inteles bine , nu difera numarul intre 2000 sau 2 atit timp cit vrei sa ajuti pe cineva , nu sa-i vinzi ceva.cei care vor ajutorul , nu cer factura . asa ca nu vroiau ceva profesionist , voiau ceva care sa fuctioneze si ieftin ...
si intradevar tu ai zis ca :" nu stiu cum va pot ajuta". la postarea schemelor pe net te-ai gindit?
dar asta nu se poate face , ca atunci scad vinzarile...
eu cred ca am fost explicit cu ce fel de ajutor avem parte de la tine...
daca vroiai sa ajuti , puteai sa ii dai lui m.nick informatii despre convertorul pentru care nu gaseste el scheme , ca sa poata face ceva "amator". pentru ceva "profesionist" , cine vroia , cumpara de la tine.
acela ar fi fost un ajutor...
si ca sa inchei iti spun doar ca daca asteptam de la tine ceva , aveam sa astept mult si bine .... avind in vedere ca te-am contactat sa faci un convertor si :"nu pot face asta, e greu si nu ies bani, e mult de munca" ai zis.... dar un alt coleg la putut face, doar ca sa ma ajute.... deci stiu ce vorbesc...

vectra V6 : scuze ca am mai postat dupa ce ai scris tu , dar vorbim despre un lucru care te intereseaza. si anume de faptul ca grigs poate ajuta sa se faca acea interfata pe care o doresti , dar nu vrea.
sper ca intelegi acest lucru si ma ierti ca continui sa arat cu degetul pe cei ce nu vor sa ajute la confectionarea produsului ce se poate folosi la masina ta.
  • VectraV6

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
am inteles punctul tau de vedere 02TES si sunt de acord. dar stii cum este......... "Prima conditie a bunatatii sufletului omenesc este sa aiba ceva de iubit; a doua, sa aiba ceva de respectat.” (George Eliot)"
Skip ads

  • viorel tecla

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2006

  • Mesaj Privat
VectraV6 a scris:am inteles punctul tau de vedere 02TES si sunt de acord. dar stii cum este......... "Prima conditie a bunatatii sufletului omenesc este sa aiba ceva de iubit; a doua, sa aiba ceva de respectat.” (George Eliot)"



"Respectul si increderea se castiga nu te nasti cu ele" (de mine Very Happy )
Daca grigs vrea sa ajute cu ceva sa scrie aici ,daca vrea sa vanda ,sa scrie in thread-ul in care deja scrie pt asta si in care nu a scris nimeni ceva care sa-l deranjeze.
Nu stiu daca e o comparatie fericita dar:
Maiandrei are un service unde daca te duci sa repari ceva dai bani normal ,dar sfaturile si indrumarile le-a dat Gratis mereu tuturor.....mare domn ,mare caracter.......... trage tu concluzia.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
I-mi pare rau, este un produs comercial si nu pot sa dau nici o informatie legata de implementare. Puteti sa postati cate citate vreti. Sper ca intelegeti.
Implementarea mea nu se bazeaza pe schemele acelui neamtz. Voi puteti sa le folositi daca va ajuta. Alte informatii, va dau cu toata placerea.
Bafta!
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
grigs a scris:I-mi pare rau, este un produs comercial si nu pot sa dau nici o informatie legata de implementare. Puteti sa postati cate citate vreti. Sper ca intelegeti.
Implementarea mea nu se bazeaza pe schemele acelui neamtz. Voi puteti sa le folositi daca va ajuta. Alte informatii, va dau cu toata placerea.
Bafta!
noi iti ceream parerea despre ceva ce nu s-a facut pina acum .... nu de ceva ce ai tu facut.... ai facut tu interfeta pentru cid 4:3? nu . atunci intelege ca si noi cerem informatii despre ceva ce nu s-a facut....
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
si iata ca m.nyck a facut ce a promis. inca se testeaza , dar in cele din urma vom putea avea video-in si pentru cid 4:3 . ceea ce grigs spunea " ca este imposibil" , este posibil acum... Wink
citeva poze cu un test pe masina mea.pozele sunt facute cu un telefon in timp real cu ce se vede pe cid.

Skip ads

  • viorel tecla

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am vazut si eu interfata si e facuta bine ......nu arata a lucru facut in casa pe genunchii sau improvizatii nicicum,este lucrata frumos.
eu unul ma abonez la una cand se termina testele si incepe "productia de serie".
  • viorel tecla

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Astazi ma fost la nyck si am montat pe masina mea interfata facuta de el,ca si sursa video am folosit un telefon nokia 5800 care are garminul pe el instalat, atasez ceva poze:



  • vaios

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut.
Ma poate ajuta cineva cu mufa care intra in NCDR de la diaplay?
  • LucianBc

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2012

  • Mesaj Privat
NICK am un opel zafira 2002 pe care am un siemens ncdr 1100 si cidul nu vede decat niste linii color transversale de cand am luat masina. In urma cu cateva zile cand la Bacau au fost -25 de grade cidul a mers perfect timp de cateva minute si apoi iar a disparut. Ma poti ajuta cumva?
Skip ads

  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
vaios a scris:Salut.
Ma poate ajuta cineva cu mufa care intra in NCDR de la diaplay?

ce problema ai? spune ce doresti... din ce ai scris tu , nu prea se intelege ce doresti sa afli ..
  • vaios

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
02tes a scris:
vaios a scris:Salut.
Ma poate ajuta cineva cu mufa care intra in NCDR de la diaplay?

ce problema ai? spune ce doresti... din ce ai scris tu , nu prea se intelege ce doresti sa afli ..

in ncdr intra o mufa formata din 3 parti. ma intereseaza cea care face conexiunea intre ncdr si cid/gid. este cea mai lunga din cele 3 si este pozitionata deasupra. daca tot nu se intelege pot trimite o poza celor care au aceasta mufa care intra in ncdr.
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
da , am inteles care mufa , de prima data. nu am inteles ca doresti sa sti despre ia... de unde vin firele? citi pini are? daca vrei sa cumperi una.. , sau daca vrei sa vinzi...
  • vaios

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
02tes a scris:da , am inteles care mufa , de prima data. nu am inteles ca doresti sa sti despre ia... de unde vin firele? citi pini are? daca vrei sa cumperi una.. , sau daca vrei sa vinzi...

Ah .... imi lipseste. si vreau sa o cumpar.
  • vaios

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
vaios a scris:
02tes a scris:da , am inteles care mufa , de prima data. nu am inteles ca doresti sa sti despre ia... de unde vin firele? citi pini are? daca vrei sa cumperi una.. , sau daca vrei sa vinzi...

Ah .... imi lipseste. si vreau sa o cumpar.

...si daca se poate sa fie cu firele in ea sa ma iau dupa culori. Laughing
cu TIS e mai dificil....
  • OLIMP

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Moldova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salut tuturor, mai are cineva la vinzare interfata video pentru astra g CID? 4:3 , mersi
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
are, userul @dew
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Dupa locatie, am vorbit deja.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR