Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Orice carte electronica (online sau nu) imi este de mare ajutor. am un astra f caravan din 94 cu motor de 1.4. il am de 1 an de zile si carnetu il am de 6 luni. Astazi am invatat cum se aprinde lumina in interior fara sa deschizi usile. nu pre stiu multe lucruri. va rog frumos si va multumesc anticipat
Skip ads

  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
il am eu dar cum ti-l trimit ca are 80 mb!
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
razvanx a scris:Orice carte electronica (online sau nu) imi este de mare ajutor. am un astra f caravan din 94 cu motor de 1.4. il am de 1 an de zile si carnetu il am de 6 luni. Astazi am invatat cum se aprinde lumina in interior fara sa deschizi usile. nu pre stiu multe lucruri. va rog frumos si va multumesc anticipat


Am eu pe undeva pe acasa un manual de Astra F cu tot ce poate contine el despre masina, atat intretinere cat si mici reparatii. Sfatul meu e ca totusi sa pui intrebari cand nu stii ceva....se intampla sa nu stii masina si sa aflii ca de fapt dezaburirea spate merge daca tragi de buton de la ventilatie Very Happy Very Happy Very Happy
  • mihalcea dan

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Cum se aprinde becul din interior fara sa deschizi usile ca si eu am o astra din 1992 si sincer nu stiu cum se pote aprinde becul din interior daca nu deschizi usile...si o am si eu de 1 an dar spre deosebire de tine nu am reusit sa descoper aceasta smecherie Very Happy
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In stanga se afla butonul de comutare pozitie/faza scurta Wink.
Tragi pur si simplu de buton catre tine si....surpriza....s-a facut lumina Wink.
  • mihalcea dan

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
LOLLLL, sa mor daca nu am avut aceasi problema si cu dezaburirea de unde sa stiu ca poti si sa tragi de buton....ce smecherie, mersi mult
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
mihalcea dan a scris:LOLLLL, sa mor daca nu am avut aceasi problema si cu dezaburirea de unde sa stiu ca poti si sa tragi de buton....ce smecherie, mersi mult


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Daca ai stii si eu cat am cautat butonul de lumina din interior....la inceputuri cand am luat masina si stateam sa mai curat ceva la ea si ma prindea seara...stateam cu usa deschisa sa am lumina Laughing Laughing Laughing

Hai sa mai pun aici cateva din ciudateniile intalnite de mine la masina.
-daca apesi butonu de ceata el se aprinde de fapt in momentul cand ai pus faza scurta.pana atunci nu face nik si nici nu iti dai seama ca e pus.
-dezaburirea si lumina se rezolva tragand de buton
-daca vrei iarna sa ai caldura in masina sa iesi pe geam lasi pe dezaburire si dai la 2.....se face o caldura imensa in masina..mai puternica decat daca ai da ventilatia pe cald
-in momentul in care ai un bec ars pe semnal iti clipeste mult mai repede semnalul cand il pui...in felul asta atentionandu-te ca nu mai merge
-stergatorul din spate se actioneaza prin maneta din dreapta apasata o pozitie.daca apesi in continuare incepe sa il si stropeasca.


Deocamdata atat imi aduc aminte.Revin daca mai gasesc ceva Very Happy
  • mihalcea dan

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
La mine daca tin usa deschisa mai mult de cateva secunde..incepe sa bipaie, deci iti dai seama ce draci imi provoca...si ieri mergeam regulamentar cu 50 prin oras ca au impanzit astia Cta de camere si de radare...cand aud in masina un trosc puternic ca si cum ar fi cazut ceva...defapt cred ca a cazut ceva in portiera din dr spate ca geamul acum se decgide doar un sfert si se blocheaza (mentionez ca am avut portiera putin infundata si am fost sa o indrepte si sa o vopseasca se pare ca mesteri nu au pus totul cum trebuia....sa inebunesc)
Skip ads

  • razvanx

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2006

  • Mesaj Privat
de ce nu merge sa downloadezi manualele pt astra f de pe opelclub.ro am nevoie de ele. daca le are cine rog frumos sa mi-le trimita pe razvan_lungulescu@yahoo.com multumesc anticipat!!!! Rolling Eyes
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Va rog mult de tot, cine are posibilitatea sa imi trimita si mie din manual capitolul: Planurile circuitelor electrice il implor sa imi dea un PM, nu merge download-ul si am foarte mare nevoie de aceste planuri !!!
De asemenea ar mai fi de folos si Sistemul de injectie de benzina si acela fiind corup Sad
Va rog mult de tot cine ma poate ajuta sa imi spuna si eventual imi trimite pe email !
Multumesc mult,
Cu respect,
Mircea !
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ice01astra a scris:Va rog mult de tot, cine are posibilitatea sa imi trimita si mie din manual capitolul: Planurile circuitelor electrice il implor sa imi dea un PM, nu merge download-ul si am foarte mare nevoie de aceste planuri !!!
De asemenea ar mai fi de folos si Sistemul de injectie de benzina si acela fiind corup Sad
Va rog mult de tot cine ma poate ajuta sa imi spuna si eventual imi trimite pe email !
Multumesc mult,
Cu respect,
Mircea !


Trimite-mi adresa de e-mail si te rezolv eu Wink.
  • alecsstan

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Laughing
l-am rezolvat eu ieri
Skip ads

  • Tzao

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu folosesc un manual .PDF de la Vauxhall (Opel UK). Totul este la fel, mai putin pozitionarea volanului (e pe stanga, desigur) si a altor citeva butoane din bord.
L-am comparat cu manualul in germana pe care l-am primit la masina, si a fost usor de observat ca e identic cuvant cu cuvant.
Cine are nevoie le pot trimite (am pentru Astra G din 2000, 2002 si 2003) pe mail, au doar citiva MB. De asemenea am adus ceva manuale pentru CD cu GPS si pentru magazia de CD-uri Philips.
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@alecsstan - iti multumesc mult si pe aceasta cale !
@dyS - multumesc frumos ptr intentie, din fericire am rezolvat cu @alecsstan, oricum multumesc mult de tot,
Cu respect,
Mircea !
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Postati aici cei care aveti documentatii despre opel astra (oricare model) si sunteti dispusi sa le impartiti cu cei care au nevoie de asa ceva.
  • zildan

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2001 Y1.7DTI 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Citeste aici:
http://www.emule-project.ne.../general.cgi?l=38
  • eu
  • ***
  • 713 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 713
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Opel Astra H - manualul utilizatorului (.pdf)
Opel Astra H - documentatii despre motoare (.pdf)
Opel Astra H - diverse documentatii si brosuri (.pdf)

Opel Astra G - manualul utilizatorului (.pdf)

Cine doreste...pe PM lasati adresa de mail.
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@mironbad si zildan :

Discutiile astea se poarta prin mesageria privata sau e-mailuri .
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Adminii acestui site au decis ca documentatiile sunt materiale protejate de lege, iar noi nu putem permite redistribuirea lor pentru ca am incalca legislatia internationala cu privire la Copyright.
  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Un alt link ... [editat]
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR