Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • soso1985

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
De ce nu poate fi RAR-ul ca si TUV in DE sau ca RDW in NL?
Skip ads

  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Pentru ca ar insemna sa-i concedieze pe toti ratatii care lucreaza acolo si sa puna oameni care chiar isi fac treaba.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
da.si 90 din masini nu ar mai circula pe strada.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
soso1985 a scris:De ce nu poate fi RAR-ul ca si TUV in DE sau ca RDW in NL?

Cum spuneam anterior! Atat norma Euro cat si toate conducerile RAR din tara sunt POLITICE in Romanica! De aceia nu poate fi nimic normal, ca in toate tarile comunitare!
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Va spun sigur ca la RAR conducerea este aleasa pe interesele politice! asa ca... Zeus sa traiasca sa ii coaca paloshul!
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ai reusit ?
  • soso1985

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:da.si 90 din masini nu ar mai circula pe strada.

eu stiu ce zici, intradevar sunt multe cotete/cazane dar de multe ori exagereaza, ex. aceiasi masina cu aceiasi cod de motor/an de fabricatie una e euro3 si alat e euro 4...wtf/omg
  • soso1985

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:ai reusit ?

am comandat acuma un butoi de 200 l de cherosen si unu de napalm, daca nu reusesc trec la metale alcaline:))))
Skip ads

  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Prin aluminotermie se rezolva 100% !
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
soso1985 a scris:
marian_sro a scris:da.si 90 din masini nu ar mai circula pe strada.

eu stiu ce zici, intradevar sunt multe cotete/cazane dar de multe ori exagereaza, ex. aceiasi masina cu aceiasi cod de motor/an de fabricatie una e euro3 si alat e euro 4...wtf/omg



si eu stiu ce spui.a mea e noneuro pt ca e 89.una din 92 iese euro2.acelasi motor,masina,cat,etc.doar vin-ul difera.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
"...motor,masina,cat,etc.doar vin-ul difera. "
Difera cine-a baut [ vin-ul ] Smile Smile
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
soso1985 a scris:
liberlamare a scris:ai reusit ?

am comandat acuma un butoi de 200 l de cherosen si unu de napalm, daca nu reusesc trec la metale alcaline:))))

In loc de napalm benzina + lesie soda caustica(tot napalm)
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
din cauza RCA-ului mare tot mai multi 'saraci' or sa iasa cu masinile neasigurate pe strazi. Bazandu-se pe politia romaneasca. No comment
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
daedalus a scris:rar=ratati aerieni retarzi. Am primit o dacie fabricatie 87 nou nouta de la bunicu' care a tinut-o pana in 2005 in garaj(avea 303 km cand am luat-o). Am readus-o la viata si am mers la rar pt carte certificat etc. Acolo au zis: nu se poate trebuie omologata individual si costa suplimentar 1000 de lei [t omologare individuala etc.
Pasul 2: mers la avocat. Avocatul cu legea in brate in audienta la c@c@n@ru' de sef rar voluntari care voia spaga. Dupa amenintari cu procese si alte acareturi juridice mi-au facut identificare+itp +carte +talon+ tot ce trebuie unei masini noi cu doar prox 200 lei la vremea aceea.
Deci inainte de a avea deaface cu p#lifricii de la rar documentativa f f bine cu legea in vigoare. Eventual si printati pe foi sa le bagati sub nas.


cum vine asta?
  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Adica bunicu' n-avea ce face cu banii si si-a luat o masina cu care nu a circulat in toti acesti ani Very Happy
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Azi m-am razbunat pe 2 maimutoi cu un Logan pe care scria mare ...RAR! Mergand sa alimentez la un Peco unde sunt 4 pompe, cate doua in linie si intre acestea locul foarte mic de manevra, la prima pompa ma asez la rand in spatele marelui Logan de la RAR! A doua pompa ocupata de o alta masina....astept ce astept, imi zic ..."s-a dus omu sa plateasca combustibilul" se elibereaza pompa a doua dar soferul masinii RAR...pauza sa mai vina! Execut cu greu doua manevre, trec milimetric pe linga masina cu pricina, mai fac inca o manevra si ajung la a doua pompa! Alimentez, merg sa platesc, cand acolo....doi agarici cu salopete inscriptionate RAR stateau la cafea si barfa cu o pocnitoare de la Peco! Am vazut negru in fata ochilor si le-am zis de s-a facut liniste in toata statia:
-Ba agaricilor! V-ati cumparat pompa la Peco? Sau credeti ca sunteti pe tarlaua voastra la RAR sa faceti ce vreti?
- Luati-va dracu coaja aia de la pompa ca asteapta o gramada de lume sa alimenteze!....nimic nu au zis! Se uitau ca boii cu gurile cascate! Bineteles ca in momentul in care am iesit din Peco le-am bagat verbal si ceva de curatat amigdalitele pe gat! Smile
Conducerile pe criterii de incompetenta politica ale RAR-urilor din toata tara a mosit-o PSD-ul, nu este inventie proaspata! Azi in fruntea RAR ului prhovean, este un director care nu stie sa faca diferenta intre o bieleta antiruliu si flapsurile unui avion! La el tot aia e....

@soso1985
200 litri de kerosen sunt multi bani! Smile te scoti mai ieftin cu vreo 20 de saci de ingrasamant chimic amestecat cu cativa litri de motorina! Si sa vezi artificii.... Smile
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Tare de tot asta bine le-ai zis Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR