Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Dac

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
nu stiti ce rau imi pare ca am pierdut un capac (eh.. viteza+drum prost) si am mai si zgariat unul...

sunt capace originale - cu sigla opel pe ele - si as vrea sa le completez sau sa iau un set identic - in principiu nu conteaza pretul, dar de unde?

pe net nu am gasit.
credeti ca dealerii opel au/aduc modele de capace de pe Vectra din 93? :)


Ultima modificare facuta de Dac la Mie 12 Jul, 2006 2:51 pm
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
sunt sanse mici sa mai gasesti acelasi design si cu sigla opel...plus ca dealerii opel au si niste scoruri de 2lei, adica mi se pare o nesimtire sa ceri aproape 100euro pe o janta de tabla "de origine", spre exemplu. Nu m-ar mira sa ceara 1mil pe un capac.
Nu mai simplu iti iei alt set de capace? Rolling Eyes iti plac chiar atat de mult cele de origine?
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Unii au fost mai iuti de mana si le-au gasit pe masina mea Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Cele originale, pe langa ca sunt originale si unii apreciaza asta, au si avantajul de a nu sari foarte usor si de a fi confectionate dintr-un material mai flexibil (nu se fisureaza). La mai putin de o luna dupa ce m-au facut de capace aveam deja unul pierdut intr-o groapa (banuiesc unde, dar am realizat abia dupa ce am ajuns la destinatie) iar doua din cele ramase erau deja fisurate. Plus ca vopseaua argintie cu care sunt acoperite in unele locuri este transparenta, lasand sa se vada plasticul neguriu de sub, iar la o frecare mai serioasa se duce...
  • Dac

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
are dreptate kapix: sunt mai bune in sensul ca sunt dintr-un plastic mai moale , nu sar asa usor, nu crapa.

in plus imi plac, si as vrea sa ramana cu cele originale. modelul e cel clasic cred, am mai vazut destul de multe masini cu capace de astea.
O sa caut si pe la shroturi. Pe ebay nu am vazut.
Daca stiti careva unde pot gasi modelul asta - ziceti-mi, dau 1 bere!


Skip ads

  • luciqno

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Gasesti capace la delari OPEL ,aprox. 100 Ron,eu unul am cumparat de la Mc motors ptr.un VW si am dat 98 Ron, magazinul se afla in Baneasa linga Service-ul Banesa,vis-a-vis de complex,ideal ar fi sa ai capacul cu tine ca sa-i dai codul.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@kapix..da stiu ca cele originale sunt mult mai bune....pacat ca se ocupa "baietii" imediat de ele si iti restilizeaza masina lasand-o fara ele...am vazut si faze la fiaturi care au capacele prinse cu tot cu prezon daca nu ma insel, la care idiotii de ciorditori nu s-au prins ca nu au cum sa le scoata si au tras de ele pana le-au rupt bucati Shocked

oare de ce ma mira? e ROMANIA.
  • Dac

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
cum a zis si luciqno: am sunat apoi mers la reprezentata Opel si am dat comanda de capac: 540.000 unul - dureaza 12 zile pana vine, ma bucur ca am gasit !
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
540mii un capac?
jesus...adica 25% din pretul unui cauciuc 195 r14 toyo or similar?
sa ii ia dracu pe dealerii opel..strica tot la marca asta..cel putin in RO
..numai idioti...ala e pret..adica 13 euro un capac...adica daca vrei tot setul dai vreo 2mil?..adica 30% din pretul unui set de jante aliaj 2nd hand... Sad

offtopic: am fost vineri cu un prieten f interesat sa isi ia o vectra C (banii stau pregatiti in banca Laughing ) la erebus...am cerut sa vedem o vectra...raspuns: "ne pare rau dar nu avem nici una in showroom..dar vedeti ca e una parcata afara, a unui client, va puteti uita la ea"..logic ca la asemenea replica i-am zis sa isi bage vectra aia in *** si sa se lase de meseria de agent vanzari..si am plecat la porsche nord sa vedem o octavia 2.
  • Dac

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
ok... a venit capacul...
binenteles ca nu era 100% identic cu celelalte in sensul ca sigla din mijloc nu avea bandou negru - cica nu sunt cum am eu...
in plus pretul a sarit un pic - 576.000.
asta e: am vopsit eu partea respectiva de sigla cu un spray negru. acum arata aproape identic cu celelalte.

calitatea plasticului este insa f. buna, s-a fixat bine la fel ca celelalte.
sper sa nu mai pierd vreunul.
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Aveti idee unde pot gasi capacele pt ventil de culoare rosie?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR