Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • andras212

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
salutari tuturor.
am un renault trafic din 2006 si ca sa-i schimb bucsele la bara stabilizatoare mi-au spus ca trebuie sa schimb si bara ca vin impreuna.(bucsele sunt turnate pe bara)nu costa decat 520ron fata de 5ron/buc cat costa la vectra.ati mai pomenit de asa ceva?
  • andras212

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Dupa a doua constatare facuta la masina m-am lamurit mai bine: de data asta nu am mai mers pe increderea in mecanici si am stat langa ei.
Astfel s-au "evaporat" jocurile la bielete directie,bielete antiruliu si bucse bara stabilizatoare.Eram chiar dezamagit de constructia acestei masini cand am aflat ca pentru doua bucse din cauciuc pentru bara stab. se schimba bara cu totul si asta mi-au confirmat si la reprez.Renault.
La a doua constatare facuta de un alt mecanic(mi-a parut foarte priceput avand experienta de lucru si la reprezentanta renault) a rezultat ca am un joc doar la capat bara dr. Despre bucsele de bara stabilizatoare din cate mi-a spus si mecanicul ,sunt facute lafel ca la majoritatea masinilor si sunt demontabile dar se pare ca nu le face nimeni deocamdata decat cei de la renault care le vand impreuna cu bara.
  • julian81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vivaro 2008 m9r
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Am schimbat eu bucsile de la bara stabilizatoare costa 100 lei bucata, le-am schimbat din cauza ca se auzea un troncãnit in mers.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR