Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega A
  • tibijr

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Omega 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
sal!am si eu o problema...nu se mai descuie usa de la sofer...de incuiat merge!specific k nu am inchidere centralizata!pls...astept orice sfat,e incomod sa intru prin dreapta,sa deschid usa din stanga si apoi sa ma pun si eu la volan Sad
  • Serban Nicolae

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Omega 1995 25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
tibijr a scris:sal!am si eu o problema...nu se mai descuie usa de la sofer...de incuiat merge!specific k nu am inchidere centralizata!pls...astept orice sfat,e incomod sa intru prin dreapta,sa deschid usa din stanga si apoi sa ma pun si eu la volan Sad


Am avut si eu asa o problema,era frig. Am desfacut fata usii si am gasit 3 module legate una de alta. Prima e incuietoarea cu cheie si deschidere-clapeta cu mina,a doua electromagnetul ce apartine de inchidere centralizata iar a treia un modul cu microintrerupator care da comanda la sistemul antifurt.
Problema mea a fost in incuietoare,praf-mizerie-vaselina lipsa freca fier-fier,le-am curatat la toate usile,spalate-unse si sint ca noi. Au aparatori de plastic dar praful intra peste tot,o zi plina de lucru dar cu mare atentie,daca rupi ceva vei pune nou.
La tine poate fi electromagnetul inchidere centralizata ce actioneaza tija,trebuie verificat daca primeste tensiune la actionare,trebuie desfacut si verificat,succes. poate avea motoras s-au elecromagnet,trebuie verificat sa nu fie intrerupta bobina s-au ceva rupt din plastic,succes.
  • tibijr

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Omega 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
problema rezolvata!ms
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR