Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Eu am o astra h 2005 /150cp cu discuri pe toate rotile.Chestia ciudata este ca atunci cand franez la viteze mici (spre exemplu cand inaintezi la semafor) se simte un mic soc in spate ca si cum are bate ceva.Prima data am crezut ca este roata de rezerva balaganandu-se pe acolo, dar nu era asa.O fi cumva tangajul facut te rezervor ?Sau aveti voi vreo alte idee ca ar putea cauza asta?
Mersi mult!
  • wlf

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
vezi prima data ce ai prin portbagaj Very Happy (o idee asa ar fi ca intra abs-ul repede ,ar trebui sa simti la pedala de frana cand impinge inapoi)
  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema o aveam si eu tot la un Astra H.
Se auzea un zgomot (un pocnit)pe spate cand eliberam frana la viteza mica si in special dimineata.Nu am apucat sa vad care era cauza,dar eu banuiam amortizorul sau placutele nu mai erau la locul lor.
  • mihaibbb

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Si la astra G se mai intampla cateodata dar sunt placutele de frana care se desfac dupa disc cand iei piciorul dupa frana
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut!Nu cred ca este de la abs pentru ca nu simt nimic la pedala.Se aude ceva in spate si parca totusi e forta care impinge un pic pentru o juma de secunda.Probabil sunt placutele care se desfac de pe discuri in combinatie cu motorina din rezervor.Am deschis usa si tot am inaintat si franat si se aude clipocitul motorinei din rezervor.Vreo 50 l se simt .Alta idee?
Mersi!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR