Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • bogdanoradea

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cine poate sa imi spun la Frontera 94 Sport...daca in loc de hard top pot pune soft top? Potrivec toate gaurile?....

Si cine stie o luneta spate pt Frontera sport 94, pt ca sunt norocosul posesor al unei masina fara luneta spate..... Very Happy
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Din pacate o veste foarte proasta. NU SE MAI FABRICA lunete si geamuri laterale pentru Frontera A Sport. Deci singura sansa este sa gasesti pe una la dezmembrari (putin probabil). Eu am avut norocul cu un coleg de la BV care mi-a dat nr de tel la un parc din BV unde tocmai s-a adus o Frontera Sport la dezmembrari si am luat geamuri laterale si haion complet cu luneta la 8 mil. Am aflat "azi" am sunat si "maine" la prima am plecat de frica sa nu se dea. Acum caut sa prind pe Ebay.co.uk pe cei care dezmembreaza Frontera si e dispus sa-si asume riscul sa o trimita in RO ca sa am inca una de rezerva. Deci singura sansa este sa "vanezi" pe net o dezmembrare sau sa pui una facuta din plexiglas in detrimentul dezaburirii si a curburii sau sa pui soft top. Se potriveste soft top la toate. Am sunat chiar si la Alesd la dezmembrari si n-aveau.
  • bogdanoradea

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cine ma ajuta si pe mine cu niste poze de la un soft top ?

Adika mai prezis....sa vad cum se prinde soft topu in alea 2 cleme deasupra scaunului soferului unde ii becul central.....si la geamurile laterale si spate... cum se prind in cheder ca sa nu fluture in mers...
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
E un cadru pliabil de metal pe care se prinde prelata. Geamul spate si laterale au fermoar.
  • bogdanoradea

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2007

  • Mesaj Privat
stiu ca ii un cadru de metal

Vroiam sa vad cum arata chederul ala care se pune pe caroserie in lateral
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR