Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare prieteni, am o nedumerire si cer si eu cateva sfaturi. Am inteles eu bine sau de prin 2011 masinile non-euro vor fi scoase din circulatie. Eu aveam de gand sa imi aduc un kadett la cateva sute de euro dintr-o tara europeana Italia, Germania unde gasesc unul mai ieftin si mai bun, dar am auzit ca masinile non-euro vor fi retrase. Kadettul a fost fabricat pana in 1992 si este non-euro, o alta problema ar fi taxa de poluare care este destul de mare, iar dupa toate acestea sa ma trezesc ca nu mai am voie sa circul cu masina. Acu ma gandesc sa mai astept mai strang un ban si imi aduc o corsa B sau C, taxe mai mici masina mai noua. Voi ce parere aveti>? Idea
Skip ads

  • l2azvan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu se merita sa aduci un kadett normal din afara ,poate un gsi in stare perfecta care sa merite umblatura dupa o eventuala recarosare avand in vedere taxele de prima inmatriculare; totusi cu totii stim ca pasiunea nu cunoaste limite iar daca ai bani in Ro poti face orice.

Sfatul personal sa mai strangi ceva bani sa iei ceva inmatriculat sau cel putin euro 2.
Si eu sunt in cautare de o masina (kadett ) care sa ma poarte de colo colo dar prefer sa iau ceva inmatriculat ,in stare nu foarte buna dar functionabila.
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Si in 2011, stiti ceva de interzicerea vechiculelor non-euro, eu am gasit ceva dar nimic concrect, se gasesc si in Romania kadetturi, dar nu ma lasa inima sa bag mana in buzunar sa il fac bun si din 2011 sau 2012 sa ma uit la el.
  • l2azvan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ma indoiesc ca in 2011 -2012 vor fi scoase toate masinile noneuro de pe strazi ....e destul de greu de realizat.
insa pot introduce taxe care sa te faca sa o scoti singur din circulatie...
Skip ads

  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
De obligat nu au cum, dar prin divesre oferte si programe gen rabla, cam toti renunta la masinile vechiute care sunt automat non euro pentru ceva nou. Parerea mea e ca prin asta zic ei ca le vor scoate din circulatie, plus ca pot sa bage si taxe mai mari la ele, deja dupa cate vedeti avem taxe peste taxe. Cea mai noua taxa acum e pentru pamantul pe care sta blocul Smile .
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Teoretic nu au cum sa te oblige ca in toate tarile circula masini vechi care sigur is non euro, eventual o sa fie taxe mai mari ca renunti de bunavoie la masina Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR