Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Caut de ceva timp o bara de fata de opel tigra...unde m-am dus..in afara de cele noi care costa mai mult si decat una de BMW sau Mercedes...chair si de MIG 21:) nu am gasit la mana a 2a....cel putin cu 100E..mi-a zis cieneva ca poate fi reparata cu chit de fibra si apoi vopsita....este adevarat..asta pt a scuti din bani...a mai reparat cineva asa ceva..?!
Skip ads

  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca poti sa pui o poza cu bara sa vedem cat este de sparta, sigur vei afla si parerile noastre.
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Da..chair o sa fac o foto mai de aproape si o sa o postez pe site...ea e mai mult crapata...dar are jos acolo pe unde iese carligul ala de tractare o gaura mai mare...o sa vedeti
  • victor_xx25

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
alin_afronie a scris:Da..chair o sa fac o foto mai de aproape si o sa o postez pe site...ea e mai mult crapata...dar are jos acolo pe unde iese carligul ala de tractare o gaura mai mare...o sa vedeti

se face cu fibra stai linistit,majoritatea opteaza pt fibra de sticla...si e foarte durabila(asta daca vrei sa o repari)dar dak ai bani poti cumpara una SH,
Skip ads

  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Problema este...ca dupa atata timp m spart-o si pe a 2a..defapt nu e ..varamio pe zapadaa de anul ast a dat in bordura...diferenta e ca bara asta e mai are probabil din fibra pt c aprima era diferita era moale..cred ca mai reped emerge reparata asta ultima dar am o gaura in dreapta de...intru cu cap in ea..mai poate fi peticita cu fibra..pus ceva..pt ca una noua la noi e 300E si nu se merita...ma gandeam sa puna ceva in gaura aia pt ca acolo era si orificiul ala pt proiector.a agatat bordura si s-a rupt bucata din ea pe care eu nu o mai am...ce sfauri imi dati sau daca stiti pe cineva care vinde la mana a 2a...!
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
daca vrei bara de tigra originala, am eu cu proiectoare cu tot, dar nu o dau pe nimic...vezi si tu cat costa una noua si turceasca, nu se poate compara cu una originala la calitate. culoarea este neagra
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daca voiam noua si originala nu postam aici..pai pt ce originala si noua cand prim luru care il nenorocesti al o tigra e bara fata din cauza drumurilor..ce fac?dau la cateva luni mereu cate 500E..pai nu face masina cat bara...si pana la urma e ceva de estetica nu e un element mecanic care dac a nu e original risti sa pateti ceva..noi am gasit si eu pe toate drumurile..multumesc pt oferta!
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
a mea nu e noua, e sh
cand o sa ai de-a face cu elemente de caroserie "made in ue" o sa vezi care e diferenta
Skip ads

  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut !Da merge reparata cu chit de fibra si cu chit normal dupa care o vopsesti cu vopsea elastica ca sa nu-ti sara vopseaua dupa ea ////Ca sfta daca e crapata e bine ca inainte sa i repari sa o cosi ca sarma de cupru ca sa stii ca nu mai crapa in zona aia (daca e cusuta ok nu se vede nimik si asta se face cu un pistol cu aer cald ca cel de la telefoane sau cu un pistol de lipit Wink )Bafta si daca rezolvi cu ea pune cateva poze
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Eu cu a mea nu am nici o problema cu gropile si pe desupra mai am si spoiler pe ea de 10 cm deci am garda la sol pe fata de 7cm si pana acum decat l-am zgariat //protejeazo si u nu mai da in fiecare groapa sau daca dai da macar cu viteza mica incearca si u sa le mai ocolesti ca nu e asa greu sau e prima ta tigra //Am avut un ursulet cu garda la sol de 1,5 cm pe fata si nu a patit nik da recunosc ca nu mergeam cu el pe toate drumurile si avea suspesii de pista adik tapana Wink
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu am o gaura pe partea dreapta in drept la proiector de 30cm..nu situ daca mai merge repararata cum ziceti voi dar..incerc ..daca nu am gasit in Italia la soarmea mi-o trimite direct acasa cu 100E SH daor c atrebuie vopsita..iar in ceea ce priveste una din UE si alta ..cadn e sa lovesti se sparg amandoua nu conteaza...iar de gropi dej ale ocolesc ca o obsesie dar eu am aptit o pe iarna asta evitand o alta masina din fata mea..multumesc si sper sa mai primesc sfaturi despre cuma s putea sa o fac pe cea rupta..!
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
-pai fi atent
-gaura care zici ca o ai in bara se rezolva foarte usor
-sti de tabla de la difuzoare sau plasa aia gaurita de la ele (ai inteles la ce ma refer)cumperi o bucata (sau faci rost de una )de plasa daia si o faci cum ai tu nevoie ,dupa care o incingi cu o lampa de instalatii (cea cu butelie mica)pana intra la jumatate in plasctic dupa care putin chit de fibra si pe o parte si pe alta (acesta avand prindere de acele gaurele ale plasei de metal)dupa care un strat de chit normal /smirghel abrziv+smirghel de apa parca p800 -e fin ,spritchit si vopsea si gata bara .Nu e asa greu si nu te costa nici mult .Bafat si daca o rezolvi zi-mi si mie ce i-ai facut .Salut Twisted Evil
Skip ads

  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Merci..ti-am zis mai bine o peticesc ca oricum o sparg iar..dar cred ca atunci cand vin in Romania si o s ama apuc de masian o sa vin la tine si platesc ca te pricepi...si as aesti aproape de mine ...Prahova suntem vecini..daca e lasa-mi un ID d emessenger sa mai vb!
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
vorbim (tinem legatura )ok
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ma gasesti la id acesta pt indicatii (ca cu timpul stau prost adik nu prea am deloc ):EDY_JAGUARU
  • APetrescu236

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2022

  • Mesaj Privat
Acelasi.lucru am patit si eu,cer astea minuni de zici za e de la ferrari,1500 de lei la.dezmembrari🤣🤣🤣🤣
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR