Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
zafirul, hai sa-ti spun ceva interesant, poate. Andrei la serviceul lui din Salajan are un mecanic Marius care mie mi s-a parut de un total neprofesionalism. Am fost la el cu un zgomot din zona distributiei ( era cureaua prea stransa si facea un zgomot urat).Dupa ce Marius a studiat problema mi-a dat si verdictul - jale mare-trebuia sa inlocuiesc jumate de masina-simeringuri, fulie pompa ulei, etc Si explicatia lui a fost stupefianta - uleiul se incinge antreneaza nu stiu cum pompa si fulia si ca in curand mi se va aprinde martorul de presiune ulei si va fi urat daca nu fac lucrarea recomandata de el. Am fost la alt mecanic, mi-a slabit putin cureaua si totul a fost perfect. Deci ironiile tale sunt in van....numai bine...si mi-a mai cerut si 100 de lei sa-mi zica aberatiile de mai sus.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
guliver scuza-ma dar esti rau ,oare tu nu ai gresit niciodata,oare stii tot,nu cred ca-si avea rostul postarea unei astfel de rautati dar sincer maiandrei cel putin incearca sa faca ceva si stiu despre ce vorbesc iar despre invatat eu inca mai invat,invat,invat...........nu suntem perfecti iar generalizarea nu-si are rostul sub nici o forma.
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
si daca tot ai facut afirmatia asta, specifica si care marius. acum ceva timp erau 2 mecanici pe care ii chema marius iar acum unu din ei nu mai lucreaza la maiandrei.
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca ti se pare ca ceea ce am zis eu e o rautate. Eu nu am vorbit de Mandrei ci de mecanicii lui. Si poate o fi o rautate , dar e o rautate pe banii mei....si poate e bine sa se sublinieze si parti mai putin bune nu doar ridicari in slavi.
Succes
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
@maiandrei,

Eu de aici din asta capat de tara iti doresc numai bine, sa creasca service-ul vazand cu ochii...

Bafta.

PS. Lucrezi si la alte marci de masini sau te axezi exclusiv pe Opel?
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Guliver, acel Marius de care zici nu mai lucreaza la noi.
Daca ti-a cerut 100 lei pentru constatare, iti cer scuze in numele lui si iti inapoiez eu 50 lei.
Daca in schimb te-a costat 100 lei diagnoza + constatare, altfel sta situatia. Imi e greu sa cred ca eu ti-am zis numai aberatii la diagnoza.
  • keopsss

  • Mesaje scrise: 1,516
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mult noroc cu service-ul.....Sa ai parte de multi clienti...Maiandrei este un profesionist in Opel.....
Stima!
Cand am drum prin bucuresti o sa trec pe la tine pe la service.Smile
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Guliver, acel Marius de care zici nu mai lucreaza la noi.
Daca ti-a cerut 100 lei pentru constatare, iti cer scuze in numele lui si iti inapoiez eu 50 lei.
Daca in schimb te-a costat 100 lei diagnoza + constatare, altfel sta situatia. Imi e greu sa cred ca eu ti-am zis numai aberatii la diagnoza.

Andrei, nu ma intelege gresit. Tu esti un profesionist. Am facut 3 diagnoze la tine si voi reveni cu cea mai mare incredere.....nu de diagnoza a fost vorba atunci....ci de un zgomot pe care il aveam eu din zona distributiei.......el mi-a desfacut capacul din zona curelei a cercetat zona si mi-a zis aberatiile descrise de mine mai sus...asta a fost tot.....si ma bucur sa aud ca ti-ai triat oamenii...probabil ca nu am fost singurul nemultumit de acel mecanic.......numai bine iti doresc si voi ramane in continuare clientul tau.......
  • victor_gheorghe

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Marius... astept petrecerea de deschidere.. Bebel.. locatie e perfecta acolo Very Happy Smile).. pentru mine
Facem o mapare pe Astra mea Z19 DTL daca pe Corsa mea Z12XEP nu vrei Smile ? asa.. la pretul secolului.. de deschidere
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
victor, oricum din cate bag eu de seama locatia nu este cu foarte mult mai departe decat vechea. corect? adica in loc sa fac dreapta la statuia cu soldat mai merg ceva inainte. oricum nu conteaza locatia, importanti sunt oamenii. Smile
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sa ai parte numai de masini ce pleaca multumite. O sa ne vedem saptamana viitoare probabil pe tine. Razz
  • stx

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salut e gata atelierul, se poate face o diagnoza? Bafta cu noua locatie.
  • lucian17crw

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2009

  • Mesaj Privat
bafta multa in noul loc si sa nu strigi ,,FALIMENT""
  • MariusOA

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am fost de mai multe ori pe la Marius cu diverse probleme. Se lucreaza cu atentie, pricepere si fara graba... comparativ cu alte service-uri de la noi, rezultatele fiind pe masura asteptarilor unui membru clubopel Mr. Green . Voi reveni in timp si sper ca serviciile si angajatii sa se mentina la un nivel cat mai ridicat. Succes si numai reparatii de calitate in noua locatie Exclamation Smile
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
S-a incheiat prima saptamana de amenajari. Incepe sa arate tot mai bine, dar nu vom fi gata mai devreme de doua-trei saptamani. In perioada asta fac diagnoze doar martea si joia.

Daca pana acum veneati la garajul lui maiandrei cu incredere, in curand veti reveni cu incredere si placere la service-ul lui maiandrei.
Multumim celor ce ne-au ajutat, ieri am turnat sapa si a fost totul OK.
Intai vom da un aspect primitor zonei pietonale, in hala vom aduce imbunatatiri ulterior. Poze, pe parcurs.

Legat de mecanici, anuntul ramane valabil pana cand vom avea echipa completa.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,357
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pentru unul ca mine, care ajunge în București mai des decât la mall în Cluj, acest service va însemna o adevãratã liniștire sufleteascã, în cazul vreunei probleme apãrute departe de casã.
Service-ul l-am vãzut și bãtut la pas din colț în colț, doar de mecanici de calitate mai e nevoie, pentru a deschide poarta clienților.
Baftã!

P.S. Aș vrea sã știu din timp când e lansarea la apã, deja am ochit automatul de cafea Wink
  • cont-sters-13103

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.Pentru cei care merg pentru prima oara la noua locatie,postez coordonatele pentru GPS

N 44gr 24’ 585’’
E 026gr 12' 428''
  • victor_gheorghe

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2010

  • Mesaj Privat
ati deschis?
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut, in acest caz mai astept cu diagnoza pana deschideti noul service.
Multumesc lui dan_tmx pentru coordonate.
Succes!
  • cristea ninel

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 z10se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Va salut ,
Vreau si eu sa schimb pompa de apa la masina mea, opel agila din 2001,973cm . Cand pot sa vin ? ,pompa o am .
va multumesc ,
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR