Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • mokamoka

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
buna ziua...vreau si eu sa stiu cat ma costa sa schimb volanu de pe o vectra c 2.0 2002...stiu ca nu este usoara treaba dar este posibila!ce piese imi trebuie?singura piese mai scumpa este caseta de directie...dar la unele masini poti sa o iei de pe dreapta si o pui pe stanga...astept pareri cu un pret si daca stiti vreo firma care se ocupa de asa ceva..multumesc
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut, eram in trecere la un service in giurgiu, si venise un baiat sa se informeze ce piese sunt necesare sa mute volanul de pe dreapta pe stanga, mi se pare ca tot vectra avea, din cate i-am inteles vorbind, recunosc nu am fost atent la absolut toata discutia, patronul service-uli i-a spus ca ii trebuie toata puntea fata, inclusiv caseta de directie si bordul bineinteles, eu m-am gandit ca nu ar fii chiar asa deoarece aceasta operatiune necesita foarte multi bani... dar...asa am inteles eu de la ei, Mult succes!
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu e merita efortul - unde mai pui ca si fata de usa trebuie a o schimbi daca ai panou central de comenzi pe ea. In plus desfacand bordul si schimbandu-i pozitia s-ar puteaca ulterior sa pocneasca si sa trosneasca bordul de o sa te dispere.
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mai bine iei alta masina decat sa incerci varianta asta!
Skip ads

  • mokamoka

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
sunt multi in romania care au schimbat volanu de pe dreapta pe stanga...si au zis ca au scutit 3-4 000 euro la o masina...nu ma dau bani afara din casa.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Pai daca masina ai luat-o la chilipir cu 1000 Lire - poti spune ca faci economie. Mai trebuie sa schimbi si farurile si stopurile dar iti spun ca te complici tare de tot. Asta este in mod normal un exercitiu pt cine are un garaj, cunostiinte tehnice , timp si ceva bani pusi deoparte pentru acest proiect. Economisesti sigur ceva bani daca desfaci tu: bord, cablaje, plastice, etc....
Uite nu stiu cum este cu schimbatorul de viteze - adica asezarea vitezelor. In plus am impresia daca nu ma insel ca ar trebui sa schimbi si aeroterma caci prizele de mufare vin altfel decat la volanul pe stanga.
Plus pompa de frana si servo frana cu blocul de comanda al ABS. Conducte si trasee de frana, etc, etc....
  • mokamoka

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
pai u ce credeai ca le desfac eu ?nu ma pricep deloc la mecanica deci nici nu ma gandesc sa imi bag eu nasu pe acolo...il duc la un service care au mai facut si stiu despre ce este vorba...am gasit pe net cateva anunturi..leam trimis un email si astept un raspuns de la ei..am dat 1500 pe masina+500 cu drumu ..daca ii schimb volanu trebuie sa ma duc cu ea la RAR nu?aia la ce se uita?
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Trebuia sa te interesezi inainte sa o cumperi, parerea mea...
Skip ads

  • mokamoka

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
AM GASIT 2 FIRME CARE SE OCUPA CU ASA CEVA:

0743072590 -BAITI AU ZIS CA AU SCHIMBAT LA X5,JAGUAR,MERCEDES ...PRETU ESTE INTRE 500-1500 EURO MANOPERA

0727330141 --NU AM SUNAT INCA SA INTREB DE PRET!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pai sigur o sa iti ceara min. 1000euro + materiale care nu cred sa fie mai ieftine de 500euro ajungi la 1500+500 (cat ai dat pe ea) + 1500 = 3500Euro. Eu zic ca mare afacere nu ai facut, s-a vandut din fata blocului meu o Vectra C super intretinuta din 2003 cu 3900 gata inmatriculata.
Masina modificata de "baitii" buni NU o sa fie masina facuta ca de fabrica never .... parerea mea.

CristianTM.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ce imi place mie cel mai mult in discutiile de genul asta, sunt exemplele pe car ele dau "meseriasii". Au schimbat ei la x5, jaguar, s clase si cred ca daca mai cauti, sigur vei gasi un atelier care a schimbat si la un rols. Tu ramai cu gura cascata de profesionalismul lor si uiti sa te intrebi de unde au luat ei organele necesare transplantului. Cate x5 sunt in dezmembrari cu plansa de bord intacta?
Si uite asa se face o epava dintr-o masina buna, care ar putea fi folosita cu un minim de investitie: un set de faruri si o camera video cu un lcd de 7' pentru depasiri.
Cu ceva vreme in urma, era pe forum un topic in care eram atentionati ca o vectra c facuta praf in urma mutarii volanului se va scoate la vanzare in zona Timisului.
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Vad ca toti suntem de parere sa nu faca mutarea, el e singurul care vrea acest lucru..
Ai grija la mecanici ca multi sunt mancatori de c***t , asta ti-o zic din propria experienta, masina mea a fost facuta de niste carpaci care se laudau la fel ca cei care spui tu, si nu imi place deloc ce au facut, dar merg in continuare cu ea asa k nu am alti bani sa ii bag in ea.
Uite era la 2300 de euro un astra G la bulgari, negru, frumos, folii, ce e drept nu avea xenon, piele si altele, dar arata si functiona destul de bine, cu transportul ieseai bine, acum nu stiu cat dateai la inmatriculare, dar puteai sa mergi cu nr de bulgaria, multi fac asa...
Skip ads

  • mokamoka

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Smile)) multi au zis ca mai bine o vand ca nu se merita ...etc...am vorbit cu baiatu si a zis ca ma costa 600 euro manopera si la piese ma ajuta el..a zis ca o sa ies cam 1200 euro..luni duc masina!va tin la curent cu ce am facut ..
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
masina ta va fi un "mutant"!
  • uidualC

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
o sa te supere multi greierasi cand vei trece cu ea peste drumurile(gaurile) din romanica
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
mokamoka a scris:sunt multi in romania care au schimbat volanu de pe dreapta pe stanga...si au zis ca au scutit 3-4 000 euro la o masina...nu ma dau bani afara din casa.

E moka moka frate. Laughing Nu te lua dupa toti bisnitarii, de fapt castigul e in jur la 15.000 eur. Wink Baga mare si tine-ne la curent.

Eu is curios ce o sa zici la anul, pe vremea asta cand o sa fii tot cu masina desfacuta si vreo 3-4000 eur bagati in ea.
  • mokamoka

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
=))) eee o sa vad ce iese...luni o duc...o sa va scriu miercuri sau joi cand ma intorc!cred ca sunteti foarte curiosi ...
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
e foarte probabil ca acest subiect sa fie la "plesneala".ori baiatu' e prea naiv.
  • craetos

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
decat sa te apuci sa faci treaba asta in romania, mai bine ”iti bagi un deșt in fund” nu se merita. gandeste-te cat e un bord, chiar si second hand, cu airbag-urile intacte...
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Gorjule pamant sarac ,nici cocenii nu se fac !

Mokamoka, sa-i faci un Infotest masinii dupa operatie....... eventual la Rucom Craiova. Bafta !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR