Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega A
  • ahoe

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
cer ajutorul cunoascatorilor de omega ca de mecanici sunt satul.
ideea e urmatoarea pe un omega a c20ne la baza am montat motorul de 3.0 24 de valve c30 se dupa un alt omega . ca si modificari aduse motorului l-am comprima si i-am usurat volanta .

acum problema este urmatoarea : am facut aprox 1500 km rodaj deoarece am schimbat cuzineti si segmenti si cand am vrut prima data sa vad ce poate am observat ca masina nu se tureaza cum trebuie adicca atunci cand ajung la 4000 rpm incepe sa se balbaie , daca o mai tin la tot acolo cateva secunde si accelerez din nou se ma tureaza cam 1000 rpm dupa care acelasi lucru , in plus de asta am check engine-ul aprins in bord de la prima cheie. acum parerea mea este ca problema ar fi pompa de benzina insa nu mai dispun de banii necesari sa o cumpar si dupa ce o montez sa vad ca nu era de la ea . daca as sti sigur nu ar fi o problmea.
aceasta din poze este masina

acum daca cineva a mai avut asemenea probleme l-as ruga sa posteze aici sau orice alte sfaturi sunt binevenite si a2-a problema daca are cineva tester pentru omega sau daca stie cineva sa faca acel test cu agrafa ma deplasez oriunde cu masina numai sa aflu ce are si de ce am check engine-ul aprins

va multumresc
Skip ads

  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
faina masina, sper sa o faci sa mearga bine. Testul cu agrafa se face f simplu, punand o agrafa pe 2 pini de pe conectorul OBD. Contacteaza-ma si vbm, iti dau manualul cum sa faci testul si eventual si masina Wink
  • tibijr

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Omega 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2009

  • Mesaj Privat
felicitari pt masina... Smile sper sa-ti rezolvi problema!
  • ahoe

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc pt felicitari,sper sa o termin cat Mai curand ca am cam obosit.am facut testul cu agrafa si MI-a dat eroare la knock sensor. Are cineva documentatie legata de acel sensor?
Skip ads

  • games_bond

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca ti-am trimis mesaj privat vineri. Nu stiu daca l-ai primit.
  • mAnevr4a

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1988 12seh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2012

  • Mesaj Privat
salut. in legatura cu problema ta nu stiu eu sa-ti spun dar te pot duce la mecanicul meu care are grija de a mea. detin un omega a din 88' 1.8 85kw si este priceput in tot ce tine de masina. mentionez ca stie modelul si partea tehnica a acestui model omega foarte bine + ca vin si alti posesori de omega a la el cu masinile. Bineinteles te ajut dar am o rugaminte. Sa-mi spui ce marime au jantele cu tot cu distanta intre prezoane si unde ti-ai facut esteticul masinii + vopsit Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR