Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • cosminapadurariu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutare.Am nevoie de un sfat.Am cd ul ptr navigatie europa original , e din anul 2003 si nu-l pot folosi.Nu stiu care e motivul. probabil trebuie up date si nu stiu cum sa fac.Ma poate ajuta cineva?Masina e echipata cu siemens ncdr 1100 si alte discuri cu navigatie m-i le citeste doar pe asta nu si am nevoie de el .Daca se poate va rog sa ma ajutati. MULTUMESC.
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ia legatura cu EDWIN.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu ai sa gasesti pt cdplayer-ul tau , cd cu navigatie care sa includa si harta romaniei
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@cosminapadurariu - sã vedem dacã am inþeles bine: ai un CD cu harta pentru Europa - original pe sistemul NCDR1100, care nu functioneazã. Mai ai ºi alte CD-uri cu hãrti pe care le citeºte unitatea. Corect? Ce fel de harti sunt acestea? ªi cum le-ai incercat? Ai fost in tãrile respective ºi ai introdus CD-ul? Pentru cã altfel nu imi dau seama cum ai facut. Pentru ca CD-ul cu o harta GPS sã functioneze trebuie sã fii in aria acelei þãri sau zone pentru care a fost scris CD-ul.. Aºadar dacã Cd-ul cu harta pentru Europa l-ai incercat aici, clar cã nu-þi merge. Doar incepând cu Austria se poate folosi. Pentru Ro sã nu cauþi : cauþi degeaba. Nu a apãrut harta Ro pentru sistemele NCDR. Numai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR