Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • aditzugl

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua ! detin un opel zafira 2007 1.8 cu 30000km parcursi ! Garantie numai am , iar revizia la reprezentanta gold & platin ma ajunge undeva la 900 ron..ceea ce este mult prea mult ! Din acest motiv am zis sa-mi cumpar eu piesele si sa ma duc la un service pentru montaj . Ideea e ca nu stiu pentru ce marca de filtre sa optez , ce ulei sa-mi pun , si ma rog...ce altceva sa mai verific la masina ! Din aceasta cauza apelez la cunoscatori pentru aceasta "problema " , si va rog sa-mi raspundeti ori aici , ori un mail la adresa aditzugl@yahoo.com ! va multumesc anticipat !
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
La 30k km masina este practic nouã. Schimba filtrul de benzinã, aer, polen. Poti opta pentru filtre originale GM, sau Mann, cei drept sunt mai scumpe. Eu am folosit si filtre Champions produse in Belgia si am fost foarte mulþumit. Tu decizi. Uleiul -dacã se poate - sã fie acelaºi tip care s-a folosit ºi pânã acum, dacã nu - sunt renumite uleiurile Castrol, Mobil1 sau poti folosi uleiul original GM. Mai verificã plãcuþele de frânã ( in mod normal ar trebui sã fie in regulã ) precum ºi freonul din instalatia de climatizare ( cã tot a venit cãldura ). Mai poti verifica presiunea din pneuri, si nivelul lichidului pentru spãlarea parbrizului. In mare, cam asta ar fi. La revizia de 60k km o sã ai mai multe de schimbat. Pânã atunci "drumuri bune".
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR