Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • sndflorin

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2010

  • Mesaj Privat
A inceput cu un sunet ca un fel de plans de copil ....a mers din ce in ce mai greu , pana nu a mai mers deloc servo ! ..era noapte, am lasat masina in parcare pana a doua zi cand am fost la service.Nu mai aveam pic de lichid la servo.Desi am completat, curge pe la caseta pe la nu stiu ce ax.
- mecanicu' spune ca parerile privind reconditionatul sunt impartite,
- la dezmembrai nu am gasit nimic (inca) (am inteles de la cei de la opel ca nu se potriveste si de la alte modele)
- noua am gasit la 22 de mil ! *probabil after market ceva.....

ce sa fac, cum sa fac, unde sa fac ? Inebunesc ! nu este prima problema care o intampin intr-un termen f scurt de la cumparare !

2006 1,9 cdti 150 cp
Skip ads

  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
am auzit de la un prieten ca exista firme care reconditioneaza casete de directie, dar tot el spunea ca nu prea garanteaza lucrarile, sa iei una din dezmembrari...cine stie..daca nu e buna, daca masina a fost lovita si s-a intamplat ceva si la caseta de directie din acel soc, sau poate a fost reconditionata... ar ramane ultima varianta, dar cum nu prea sunt bani Sad nu are rost sa iei alta(vorbesc de bani in general, nu stiu sitatia ta...)
Daca nici aceasta varianta nu ar fi buna, ar merge o carpeala... parerea mea, ramane la alegerea ta...
  • sndflorin

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2010

  • Mesaj Privat
cineva care a schibmato ? reconditionat ? sau Sh ?
  • aflorii nicusor

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Tigra 2006 Z1.3 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eu am avut inainte de zafira un astra h 1.7 cdti 85 cp. am avut probleme cu caseta( simteam o bataie in volan). Am gasit pe forum o firma din Targoviste care are casete reconditionate in Italia, am inteles. Am mers la ei dupa ce am luat legatura cu ei prin telefon, si mi-au schimbat caseta cu a mea la schimb, axact acelasi model(TRW) si am mai dat diferenta 1300 lei. Asta s-a intamplat in august 2009. Mi-au oferit garantie un an de zile. Am fost foarte multumit si de caseta si de manopera efectuata gratis la ei la service+ reglat directia. Firma se numeste TRAMI SRL, si persoana de contact Traian. Incearca sa ei lagatura cu el. Gasesti firma pe net. Bafta.
Skip ads

  • NeamTuLe

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
stiu un prieten care a luat un sh si a tinut 6 luni nu ai de unde sa stii cat te tine un sh deci cel mai bine sa ti-o reconditioneze pe a ta nu sa iti dea alta reconditionata. stima
  • pedros1977

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pentru reconditionat caseta de directie mergi fara grija la Targoviste,oamenii sunt superi profesionisti.Anul trecut in august am schimbat si eu caseta la ei cu una reconditionata ,garantie 18 luni ,am platit 13 milioane cu tot cu reglajul directiei.Domnul se numeste Trami ,da un search si sigur gasesti ,cel putin suna-l si vezi ce-ti zice ,te lamuresti cel mai bine asa.Succes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR