Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • Gabiana

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Vreau sa stiu daca se potrivesc scaunele cu reglaj pe inaltime in locul celor fara.Teoretic ar trebuie sa se potriveasca , dar vreau sa stiu sigur ca sa nu il iau degeaba


Ultima modificare facuta de Gabiana la Lun 31 Mai, 2010 9:57 pm
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Merg ca doar nu au facut alt sasiu pentru niste scaune, singura problema e airbag daca e sau nu, daca nu au le manaresti sau reprogramezi SRS pentru 2, daca au vezi daca e masina cablata si programezi SRS pentru 4.
Cel mai 'important' este tapiteria sa fie ok si la culoare, altfel arata din bucati saraca.
  • Gabiana

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am 2 variante.Una mai ieftina si cea spre care trag eu , fara airbaguri 200 Ron si una cu airbaguri 100E ambele scaune.Nu dispun de bani pt ca mi-ar fi convenit inca 2 airbaguri in plus....Important este ca merg puse , asa ca nevastamea o sa fie fericita

Mersi frumos de raspuns.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
La cati idioti sunt pe strada si pretul de 100euro parca merita cele cu airbag in scaun, de programat se poate si chiar convenabil la pret daca cauti.
Cunosc problema la Corsa si femeia la volan, este mai rau la altele mai lungi gen Astra, Vectra etc. , solutia e de multe ori masina 'inalta' si cu scaun sus de gen Agila dar nu le place la multe sau Meriva dar aia e cam mare. Putine fete stiu sa 'calculeze' unde se termina masina lor si au probleme la parcare etc. de asta le trebuie masini scurte si fara sa fiu rautacios ieftine la tabla.
Ca sa le schimbi trebuie doar o cheie T55 dar adevarata, facaturile se rup.
Skip ads

  • Gabiana

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Corect de 3 ori.Dar vezi tu , cand Jr-ul e prea mic , are mai mare prioritate ...Sa speram ca nu le da si eu fac rost de bani intr-o perioada cat m ai scurta.Referiotr la scaune , mai ma gandeam la o problema.Mufa de sub scaune este sau nu este la fel?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mufa este la fel, eu cred ca iei tot de Corsa ca altele nu vin mecanic. Te duci cu masina si pui de proba un scaun, cheia scoasa din contact cand umbli la mufele galbene Wink
  • Gabiana

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Tot de Corsa iau , dar este un model pana in 2003 , a mea fiind 10.2003 facelift.Nu stiu cata importanta are asta dar eu imi aduc aminte ca mufa este mai mare , inca nu am ajuns sa verific dar o sa o fac cu siguranta.
  • Gabiana

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau dar nu am mai ajuns sa pot verifica si sa aiba si un final acest topic.Din nefericire o idioata mi-a facut masina praf,eu fiind parcat si am fost nevoit sa o dau asa lovita etc ....
Poate cineva va concretiza pana la urma acest topic.
multumesc celor implicati si ne auzim prin alte topicuri :>
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nasol!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR