Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • keryj

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
masina ala se poate repara linistit din 1000 de euro
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu am reparat VectraC partea dreapta (ambele fetze usi, stalp tras, aripa fata, balamale, spoiler) cu 2500EUR. Dar toate le-am comandat pe original din Germana (600spoiler, 150aripa, 800ambele fetze usi). S-a adaugat 100EUR elementul de vopsit, plus manopera de trecut tot de pe usile rupte pe cele noi. A iesit aproape perfecta, singura problema era cantitatea mai mica de MICA din vopsea. De aceea si spun: nu vad mai mult de 1000EUR la asta, daca se umbla pe la dezmembrari. Mai mult e vopsitul si manopera decat piesele.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Problema e plafonul, care daca se umbla la el mai greu sa mai iasa bine, sa mai etanseze usile, se sprijina pe prea multi stalpi ca sa iasa perfect pe toti. si in plus e mult de vopsit la ea in rest. Probabil ca ar trebui vopsita toata. Poate ar merge mai degraba indreptat plafonul, daca nu sunt miscati stalpii, chiar daca o sa intre mai mult chit la el.
Oricum vad ca sunt multe solutii pe aici, le cantaresti si iti alegi tu varianta cere ti se pare cea mai accesibila. Iti urez succes sa alegi varianta cea mai buna si sa iti iasa bine.
  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ok....Smile cum zici tu prietene!
Skip ads

  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
s-a decis maina se repara, mai am nevoie de urmatarele piese:
parbriz si plafon(as vrea unu cu trapa) daca stiti ceva in Timisoara dati un semn
  • 22 VIN

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu zic ca ai nevoie si de aripa spate, la cat de cutata e asta nu stiu cat de bine se poate face. Si decat s-o incarci cu chit sa crape dup-aia...
Bafta la reparat.
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
eu am trecut ce nu am gasit inca
  • lapusteanu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1996 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
trebuie sa iei in calcul...o masina rasturnata va avea multe cheltuieli neasteptate...ai avut idee buna cu plafonul...pe un plafon chituit mai devreme sau mai tarziu va crapa chitul din cauza tensiunilor...nu stiu daca va rezista la a doua rasturnare...plus ca nush cum va iesi trapa la linie...trebuie pusa presa pe masina sa impingi stalpii daca e ceva...altfel poate crapa parbrizul...interior dat jos partial...vopsire integrala...niste piese de vectra mai am eu daca ai nevoie...cel mai recomandat este sa scapi de ea cumva dezmembrat/integral pentru ca vei baga in ea cat nu merita...
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Voua vi se pare OK o masina la care a fost deformata structura de rezistenta? Eu am renuntat la o masina la care se deformase plafonul muuuuuult mai putin. Plafonul nu se indreapta, ci se schimba intotdeauna. Insa pentru a schimba plafonul decapitezi toata structura de rezistenta. Pentru ca tin la viata mea, eu nu m-as zgarci la bani reparand o masina dupa un asemenea accident.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR