Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ca sa scoti wibrokenul scoti tot motorul,iar daca tot il scoti atunci schimba si lantul!are un lant care merge de pe wibroken pe pompa de ulei!+mai ai 2 lanturi!totusi daca tragi o linie la calcul mai repede cumperi un motor sh..dar nu de la noi ci din germania!totusi ce nu e desfacut e mai bun parerea mea!un motor odata desfacut nu va fi ca nou 'veci' asta tio zic din propria experienta!o intrebare am ..daca zici ca schimbi segmenti si restul..inainte ati papa ulei?deobicei papa ulei si atunci automat si presiunea de ulei e mica!
  • claurs

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Omega 1990 C20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am cumpãrat motor de omega a la 12.500.000 lei și-s foarte mulțumit , patronul foarte serios , din galați , l-am contactat telefonic , și am luat motorul și factura de la paznic , e pãcat sã spuneți cã la noi nu-s bune motoarele second-hand .
apropos : am gãsit pe club opel multe adrese de dezmembrãri , am ales aleator galațiul și la prima firmã din listã din care am sunat am și gãsit ceva foarte bun . m-ar fi costat cel puțin dublu RK-ul motorului + timpul pierdut Cool
  • mirac

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2009

  • Mesaj Privat
motorul e facut.nu imi sta aprins nici un bec pe bord.crede-ti ca e posibil ca atunci cand mi sa aprins becul de la sonda lambda a fost din cauza ca motorul era pe duca si nu mai dadea gazele ca lumea.pun intrebarea asta din cauza ca acu nu mai sta aprins nici un bec.singura problema este ca nu trage si nu stiu de ce ?mecanicu zice ca e posibil de la catalizator.pe forum am citit ca ar putea fi si debitmetru ?mentionez ca motorul see aude frumos,se tureaza (doar pana in 2500 de ture pana fac rodajul-parca 1500 km) normal ,fara smucituri sau altceva-doar ca nu trage cum tragea inainte.astep pareri.cele bune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR