Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • kalutzu_bz

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salutari tuturor .... incerc sa aflu problema mea aici pt k am fost la o groaza de service-uri si nu m-a lamurit nimeni .... am un opel vectra 1.8,16v,din 1996 motor x18xe,si nu mai trage .... la relantii nu se mai tureaza decat pana la 4500 rpm,si da rateuri si in mers cand calc acceleratia da rateuri rau si nu mai trage ... am anulat catalizatorul,bujiile sunt noi,distributia am skimbat-o recent,filterele toate noi,,,, nu imi explic ... daca e cineva cunoscator,lasa-ti nr de tel si o sa va sun eu k sa va explic mai bine ... va multumesc ....
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si chiar nu ai nici un cod de eroare memorat? Rolling Eyes Decat sa te apuci sa verifici bobina de inductie, EGR, throttle(ca sa dau cateva exemple) mai bine mergi la un tester serios.
  • kalutzu_bz

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
am rezolvat-o ... in sfarsit ... e senzorul de la axul cu came .... ma costa aproape 3 mil .... maine ma duc sa il puna . .... mssss
  • marius230680

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Spuneai ca ai anulat catalizatorul. Simti vreo diferenta la masina? Iti trage mai bine ca inainte? Scoate cumva fum cand o calci? Ma gandeam sa il anulez si eu! As vrea sa-mi schimb toata evacuarea, sa-mi pun teava de inox, cu tot cu serpisori. Daca fac asta si anulez catalizatorul o avea vreo problema?
Am tot un vectra b, din 2001, 101 cp.
Skip ads

  • kalutzu_bz

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
nu vad nicio diferenta sincer .... poti sa anulezi tot dar sa lasi sonda lamda ... aia mere anulata doar la euro 1 .... eu am prob cu evacuarea rau de tot am tevile de la sax crapate acolo la motor si face rau d totm ....
  • marius230680

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2010

  • Mesaj Privat
O sa las sonda lambda. Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR