Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • MariusOA

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Am un astra h 2005. Am cautat pe forum ceva referitor la problema mea dar nu am gasit. Iata ce sa intamplat mai exact: nu de mult timp, dupa razboiul care inca se duce in bucuresti, si craterele de bombardament de toate formele si marimile aparute in asfalt- sa intamplat ca 2 dintre ele sesizabil, putin mai adanci sa le i-au cu roata din dreapta ceva mai brutal (+ bonus-remarca facuta unde am schimbat anvelopele de iarna cu cele de vara janta respectiva f putin indoita ->se simte vibratie in volan doar la mers cu aprox 120-130km/h) Sad Problema care a aparut este la mersul in marsarier si numai dupa ce plec de pe loc se aud 2 pocneli (ca si cum ceva nu ar mai sta fixat la locul lui, si se misca cand dau inapoi). In rest nimic. Mentionez ca toate articulatiile au fost schimbate si sunt noi atat pe dreapta cat si pe stanga fata (capete bara, bielete directie, bielete antiruliu). Daca cineva cunoste despre ce e vorba, stie concret, sau a patit acelasi lucru il rog sa spuna care ar fi problema?! Multumesc si drumuri cat mai usoare Wink


Ultima modificare facuta de MariusOA la Mar 16 Mar, 2010 2:09 pm
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cea mai simpla ''treaba'' ce ti s-ar fi putut intampla este ca una dintre sigurantele placutelor de frana sa fi sarit dupa gropile alea si atinge janta. Daca dai roata jos o sa vezi daca siguranta aia sta la locul ei sau nu.
mai poate fi: amortizor stramb, o bucsa dusa fie ea de la bara stabilizatoare sau de la bascula.
  • MariusOA

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Sa rezolvat f ieftin si nu era nici pe departe de la ce am mentionat mai sus. Sa intamplat ca unul din tampoanele motor cel din stanga sus, dupa schimbarea galeriei de admisie sa nu fie stranse bine suruburile(de mana) si in timp s-au slabit. Problema a disparut dupa strangerea cu pistol pneumatic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR