Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • aurasu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salutare!sunt un nou membru,detin in prezent un vectra b din 2001,diesel 2,2 ydtr si cand am cumparat-o am constatat ca instalatia xenon a fost furata si inlocuita cu 2 becuri h7 pe scurta care erau atarnate in far si nu vedeam nimic pe scurta!ma poate ajuta cineva cu un sfat,pt ca am pus 2 h7 vision plus dar cred ca nu intra indeajuns in far si nu face punct pe carosabil!soclu acual cred ca e ceva improvizat de proprietarul din-naintea mea.multumesc pt eventuale raspunsuri si "la multi ani"clubului opel!!!
Skip ads

  • Alex_Vectra

  • Mesaje scrise: 708
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut...omule din cate stiu eu pt acest tip de far cu lupa nu se potriveste alta instalatie xenon,ashea ca iti trebuie cea originala...eu sper sa ma insel.dar dc nu te-ai dus la o firma specializata care monteaza xenon?numai bine!
  • aurasu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Alex_Vectra a scris:salut...omule din cate stiu eu pt acest tip de far cu lupa nu se potriveste alta instalatie xenon,ashea ca iti trebuie cea originala...eu sper sa ma insel.dar dc nu te-ai dus la o firma specializata care monteaza xenon?numai bine!
.[/quote]multumesc ALEX,ai dreptate si cea originala cred ca are un cost cam mare si din cauza asta incerc sa adaptez ceva sa mearga cu halogen h7 dar ma bazez si pe proiectoare ca nu am multe solutii!!multumesc inca o data!!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Incearca pe la firmele de dezmembrari, sa iti gasesti componentele necesare.
Stiu ca dan.opel (il gasesti la publicitate) avea un transformator de xenon (care se pare ca e acelasi la Astra G si Astra H, eu zic ca merge si pe Vectra B) intreaba-l daca il mai are.... si incet incet refa instalatia in mod corespunzator. Iti trebuie transformatoarele, igniterele si becurile. Eu zic ca merita.
In alta ordine de idei, pe viitor te rog sa fii mai atent ce topic unde deschizi. P'asta ti l-am mutat eu
Skip ads

  • aurasu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2010

  • Mesaj Privat
jE a scris:Incearca pe la firmele de dezmembrari, sa iti gasesti componentele necesare.
Stiu ca dan.opel (il gasesti la publicitate) avea un transformator de xenon (care se pare ca e acelasi la Astra G si Astra H, eu zic ca merge si pe Vectra B) intreaba-l daca il mai are.... si incet incet refa instalatia in mod corespunzator. Iti trebuie transformatoarele, igniterele si becurile. Eu zic ca merita.
In alta ordine de idei, pe viitor te rog sa fii mai atent ce topic unde deschizi. P'asta ti l-am mutat eu
multumesc mult!am sa fiu mai atent!
  • Alin-Smith

  • Mesaje scrise: 777
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=66411 balast
  • aurasu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Alin-Smith a scris:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=66411 balast
multumesc ALIN!
  • hopasuss

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Eu iti dau un sfat >
Cumpara o instalatie aftermarket cu tot cu becuri cu balast.Te costa 35 de euro. Si iti comanzi becuri D2S, mai ales ca ai avut instalatie de xenon nu o sa ai probleme nici la RAR si nici cu politia.

Pe bluexenon gasesti cel mai ieftin si ai garantia ca e nou.

Multa bafta si drumuri fara incidente
Skip ads

  • aurasu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2010

  • Mesaj Privat
hopasuss a scris:Eu iti dau un sfat >
Cumpara o instalatie aftermarket cu tot cu becuri cu balast.Te costa 35 de euro. Si iti comanzi becuri D2S, mai ales ca ai avut instalatie de xenon nu o sa ai probleme nici la RAR si nici cu politia.

Pe bluexenon gasesti cel mai ieftin si ai garantia ca e nou.

Multa bafta si drumuri fara incidente
multumesc,asa m-am gandit si eu ca ar fi mai simplu!drumuri bune si tie!
  • gabi buican

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salut,am si eu o intrebare am o vectra b din 97 si as vrea sa schimb farurile care sunt din 2 bucati cu din acelea dintr-o singura bucata ca la cele de 2000 sau 2001 si as vrea sa stiu daca se potrivesc daca a facut cineva manevra asta si-mi poate spune,va multumesc anticipat
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
gabi buican a scris:salut,am si eu o intrebare am o vectra b din 97 si as vrea sa schimb farurile care sunt din 2 bucati cu din acelea dintr-o singura bucata ca la cele de 2000 sau 2001 si as vrea sa stiu daca se potrivesc daca a facut cineva manevra asta si-mi poate spune,va multumesc anticipat
Se pot pune fara nici o problema.Doar mufele din spate difera,dar.....si asta se poate rezolva relativ usor!
  • gabi buican

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2010

  • Mesaj Privat
la care mufe te referi la cele care intra in becuri sau sunt altceva care prind farul?
Skip ads

  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Mufele de pe instalatia masinii ,daca tin bine minte.Dar le poti cumpara linistit si vezi atunci ce si cum,de potrivit sigur se potrivesc.Nu esti primul si nici ultimul care a schimbat farurile de B1 cu cele de B2.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR