Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • CatalinE

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
de cateva zile cand dau sa sterg parbrizul jeturile de apa sunt foarte slabe, inclusiv pentru luneta. de obicei se intimpla asta cand ramaneam fara lichid de stergere in bazin(sau borcan cum i-o spune) dar nu e cazul acuma....

am verificat cat de cat furtunurile care pleaca de la motorash(bazin) dar par a fi ok.

s-o fi facut un dop de gheatza din cauza vremii de afara? totusi pun lichid cu limita -20C


Ultima modificare facuta de CatalinE la Mar 23 Nov, 2004 9:00 am, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
asa am patit si eu , numa pe spate , in fata inca nu o facut figuri , jetul a fost din ce in ce mai slab pana cand o incetat sa mai iasa macar un picur de apa Smile si eu am patit acum vara la mine nu avea ce sa inghete poate s-a infundat cu ceva :/ mi-a zis cineva sa bag presiune pe furtun sa se desfunde inca nu am incercat da oricum trebe sa astup toate gaurile sa las numa una , cea cu pricina .
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
s-au infundat duzele cu mizerie. prima masura este sa opresti la o benzinarie care are pompa de aer manuala (shell, agip) si pui jetul de aer pe duze. mai stropesti, mai pui jetul. in general merge. la mine a mers. daca mizeria s-a intarit, nu prea mai ajuta nici jetul, trebuie desfacute duzele (oh, no!) si curatate.
  • CatalinE

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
faza e ca toate trei(inclusiv cea de la luneta) merg la fel de slab deodata...

de aici ma gandeam la motorash sau la furtunashe...

alte idei?
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
scoate furtunul din pompa si vezi daca arunca pompa arunca apa in mod normal. cel putin afli daca e pompa defecta sau e un dop pe furtun.
  • CatalinE

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
am reusit sa rezolv cumva azi dar in felul urmator:

am observat ca acolo unde se prinde pompa de bazinul cu lichid exista niste scurgeri. am rotit un pic de motorash(pompa) un pic in sensul acelor de ceasornic si acuma merge (jetul e ca inainte). singura chestie ciudata e ca se aude un bazait cand iese jetul (probabil de la respectiva pompa). e normal zgomotul? (parca nu se auzea inainte)

sa fie infundat capul pompei care scoate lichidul din bazin? se poate scoate de acolo pt verificare?
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
acum nu fii carcotas
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
E normal... Orice motoras electric scoate un "bazait"... Acum doar ai devenit constient de el pentru ca ai stat sa asculti Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR