Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Intrucat multi din noi sunt datori bancilor, iar acestea jongleaza cu Guvernul si cu noi cum vor, vad ca au aparut grupuri de clienti BCR, Reiffeisen, Volksbank s.a. care incearca sa-si "usureze suferinta"...Exemplul meu: "ClientiVB_Bucuresti@yahoogroups.com"
Daca e publicitate, sa se stearga iar autorul sa fie executat conform Regulament!
Skip ads

  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut , nu am datorii la banci , defapt nu le suport si evit sa lucrez cu ele cat pot de mult ...
O curiozitate am , ce fac aceste grupuri ? ... Nu sunt la curent cu partea asta.
Sunt ca un mini sindicat ?
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Aproximativ... Ofera modele de adrese, pasi de urmat (relatia cu creditorul, OPC, ANPC, Judecatorie), experientele altora. Sunt situatii in care chiar deschid ochii clientilor bancilor "exotice".
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
O initiativa foarte buna avand in vedere comportamentul bancilor fata de clienti.
Skip ads

  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
categoric , si asa trebuia sa se faca de mult , ca nu de ieri de azi bancile abuzeaza de abiguozitatea legilor si a contractelor stufoase in pagini si paragrafe
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Va rog sa nu-mi sariti la jugulara, lucrez intr-o banca. Nu in retail, ci pe partea de corporate asa ca nu prea ma pricep la contracte/acte/etc pe care le semneaza o persoana fizica. Ce stiu este ca am si eu credit si ca dupa prima pagina a contractului am inceput sa casc, la a doua mi s-au impaienjenit ochii si m-am lasat pagubas sa-l mai citesc. Ce am observat: obligatiile imprumutatului se intind pe 2 pagini iar drepturile pe 1/2 dintr-o pagina.
Acum despre aceste "comitete de initiativa": sunt sceptic referitor la utilitatea lor.
Bancile au departamente specializate in intocmirea contractului standard si din pacate nu toti sunt prosti. Se asigura ca toate articolele sunt legale, se spune ca, contractul este "beton".
Sfatul meu: CITITI SI INTELEGETI ce semnati, pentru ca dupa, este greu sa mai faceti ceva, mai ales cand la mijloc este casa ipotecata. De modificat/negociat contractul nici nu poate fi vorba.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR